- Advertisement -
()

A NASA közlése szerint egy nagyjából 190 méter hosszú aszteroida halad el a Föld mellett január végén. 

A tudósok 190 méter hosszúra ülik a 2017 XC62 kódszámú aszteroida méretét, amely az előzetes becslések szerint január 24-én kerül legközelebb a bolygónkhoz. Az űrkőzet a számítások szerint biztonságos távolságban, mintegy 7 millió kilométerre repül majd el, így igen csekély annak a valószínűsége, hogy a pályája keresztezné a Földét. Összehasonlításképpen, a Föld és a Hold távolsága megközelítőleg 384 ezer kilométer.

Ugyan az US space agency folyamatos figyelemmel kíséri a kisbolygók mozgását, még így is előfordulhat, hogy a felénk zúduló objektumok átcsúsznak a teleszkópok vizsgálati rendszerén (például azért, mert a Nap irányából közelítenek felénk), és így nem kerülnek bele a tudósok látókörébe. Ennek elkerülése érdekében a kutatók már hosszú évek óta dolgoznak egy módszeren, amellyel lehetséges volna egy veszélyes űrkőzet eltérítése.

A novemberben bejelentett DART (Double Asteroid Redirection Test) űrprogram célja, hogy kiderítsék egy Földről indított szerkezet képes-e eltéríteni egy aszteroidát, ami a világvégével fenyeget. Az ehhez szükséges űrszondát november 24-én a SpaceX Falcon 9-es rakétájával indította útnak a NASA, hogy az előzetes tervek szerint szeptember 26-án a Dimorphos nevű, körülbelül 160 méter átmérőjű meteornak ütköztessék.

Utoljára, 2013-ban az oroszországi Cseljabinszk fölött robbant fel egy aszteroida, a lökéshullám pedig akkora volt, hogy több mint ezren megsérültek, és komoly anyagi kár keletkezett.

How useful was this post?

Click on a star to rate!

Average rating / 5. Number of votes:

No votes so far! Be the first to rate this post.

Since you found this post useful...

Follow us on social media!

Sorry this post was not useful for you!

Fix this post!

Tell us, how can we improve this post?

- Advertisement -