- Advertisement -
()

A Xiaomi szeptember 11-én nagyszabású bemutatót tartott, ahol 3 termék kilétéről hullott le a lepel. Meglepetés volt a harmadik termék, melyről csak napokkal a before the presentation, hogy bemutatják. Ez volt a Mi Notebook Pro. Elsőként prezentálták a nagyközönségnek. A gyártó első 15,6 hüvelykes képernyővel és a világon elsőként, 8. generációs Core i7 processzorral szerelt prémium notebookja a bejelentés időpontjában.
Korábbi cikkünket most egy újabbal egészítjük ki.

A Xiaomit legtöbben az okostelefonjairól ismerhetitek. Azt viszont kevesen tudjátok, hogy a vállalat diverzifikált termeléssel rendelkezik, és több tucat terméket gyárt, vagy gyártat a partnereivel. Minden Xiaomi terméknek kiemelkedőnek kell lennie – kihasználva a piaci rést – kategóriájában, és vezető szerepet kell betölteni a piacon.  Az elmúlt évben, amikor Xiaomi bejelentett első saját, 12-13″-es notebookját, az Air vonalat, kevesen hitték, hogy a Xiaomi olyan nevekkel tud majd versengeni, mint az Apple és a Lenovo. De a Xiaomi Air laptopok népszerűek voltak, és ahogy a GDK statisztikái is mutatták, a kínai laptop piac mintegy 15% -át birtokolják. Így a Xioami a harmadik az Apple és a Lenovo mögött.
Ez jó érv, hogy a cég folytassa a laptopok fejlesztését. A Xiaomi-nak kisebb akadályokat kellett leküzdenie, hogy hibátlan terméket tudjon bemutatni. Felhasználói visszajelzések, és a piaci trendek alapján – nagy gondossággal – alkották meg a legújabb – és egyben eddigi legnagyobb kijelzővel szerelt – notebookjukat, a Pro-t. Az első pletykák a Xiaomi Notebook Pro-re vonatkozóan januárban szivárogtak ki. Akkor már tudható volt, hogy az új laptop elképesztő tulajdonságokkal fog rendelkezni, és árban 6000 jüan (863 dollár) körül kerülhet a boltokba. Így a Notebook Pro-nak jóval kedvezőbb áron kell megfelelő teljesítményt nyújtania, hogy a versenytársakat megszorongathassa.

Szeptember 11-én tehát bemutatkozott a Notebook Pro. Akik nyomon követik a Magyar Xiaomi Hírek, Érdekességek Facebook csoport bejegyzéseit, vagy épp a helloxiaomi weboldal rendszeres követői, azok számára nem okozott meglepetést a bejelentés. Ez a brutális notebook csupán 5599 jüan (860 dollár), ami olcsóbb a konkurenseknél. Természetesen ez egy bevezető ár volt, mely azóta picit emelkedett.
A laptop megjelenésében és a specifikációiban abszolút a csúcsot képviseli, ezért elmondható róla, hogy ez a világ egyik legjobb notebookja.
Reméljük az alábbi ismertető segít a döntésben.

Előre leszögezném, hogy a Xiaomi Mi Notebook pro kizárólag angol billentyűzettel kapható,  magyar karakterekre ne számítsunk!

Xiaomi Notebook Pro – Dizájn

A Xiaomi notebookjaira mindig a minimalista dizájn volt a jellemző. Ez az irány a csomagoláson, és magán a terméken is észrevehető. A Notebook Pro mellett a Xiaomi Notebook Air 4G a legjobb bizonyíték a minimalizmusra. Szolid elegancia, igényes megmunkálás a legjobb jelző a termékre.
Fehér dobozban érkezik a termék, tetején a notebook fényképével.

A doboz hátulján lévő matricán megtalálható minden fontos információ.

Az előző modellekhez hasonlóan itt sem találunk “mi” logót (vagy Mitu nyuszit :) ) a fedlapon. Bár a “mi” logót szinte mindenki ismeri, a gyártó mégis úgy döntött, hogy nem helyezi el felül.

Első alkalommal, amikor a Xiaomi Notebook Pro-ot kivesszük a dobozból, olyan érzésünk támadhat, mintha a Xiaomi Notebook Air nagyobb változatát fognánk. Ugyanolyan fém kivitelben kapható, nagyon minimalista megoldással minden elemében.

Ami a méretet illeti, a Xiaomi Notebook Pro 360,7 x 243,6 x 15,9 mm, és 1,95 kg súlyú. Mindez egy 15,6 hüvelykes kijelzővel. A kijelző 1080p felbontást, széles látószöget, 5,2 mm keskeny kávával és 81,5%-os képernyőaránnyal. A legnagyobb változás az előző modellekkel összehasonlítva a 72%-os NTSC színskála. Tehát a panel egyértelműen szebb, szánhelyesebb lett, mint az Air széria esetén, mely csupán 50%-os NTSC színskálával rendelkezik.

Mivel egy 15,6 hüvelykes laptopról van szó, várhatnánk a teljes méretű billentyűzetet. Ez azonban nem így alakult, a numerikus billentyűk lemaradtak. Cserébe a Xiaomi Notebook Pro nagyszerű billentyűzetet és egy jobb touchpad-et kapott. A Xiaomi Notebook Air  tulajdonosai panaszkodtak a billentyűútra. Ezért a vállalat úgy döntött, hogy magasabbra emeli, itt már 1,5 mm.

Arra ötletünk sincs, hogy miért pont a billentyűzet jobb felső sarkában került a Power gomb.

Az FN billentyűk a szokásos módon használhatóak itt is a fényerő, hang és egyéb funkciók beállításához. Azt viszont kevesen tudják, hogy az FN + ESC kombinációt használhatjuk az FN gomb zárolására.

A Xiaomi Notebook Pro 6 hüvelykes érintőpadot használ. Az Air-hez hasonlóan üvegmatériát kapott. A jobb felső részén találhatunk egy integrált (“lehúzós”)ujjlenyomat-szkennert is.

A matrica is hirdeti, hogy egy nyolcadik generációs Intel chip-el van dolgunk.

Ami az interfészeket illeti, 1db HDMI, 2db USB 3.0 port, és a 3,5 mm-es audio (jack) csatlakozó található a bal oldalon.

Jobb oldalon két USB Type-C portot, SD kártya olvasót, és egy mikrofon furatot találunk.

Az előző (Air) modellt bírálták a interfész hiánya miatt. Úgy tűnik, a gyártó ezt komolyan vette, és kicsit túl is teljesített a konkurenciához (leginkább a MacBook-okra értve) képest. A csatlakoztatási lehetőségek a laptop legfőbb erényei közé sorolhatók.

A laptop alján öt csúszásgátló láb, valamint két sor szellőzőrács található. Két oldalt pedig a hangszórópár rácsozatát láthatjuk. A hangélményre nem lehet panasz. Harman Infinity hangszórókkal, és Dolby panoráma hangzással szerelték fel a fejhallgató számára.

A zsanérok maximális nyitási szöge 140 fok.

Nagyon vékony, viszont elég jól bírja a hajlítást. Szolid mi logo. A másikat a notebook alján találjuk. USB-C töltőkábel QC 3.0 szabványú apró töltőfej

Xiaomi Notebook Pro – Teljesítmény

A notebook Pro 3 konfigurációban kapható. Mindegyik 8. generációs Intel. Két Core i7-8550U-s és egy i5-8250U-s processzorral:

  • i7 + 16GB 6999 jüan ($1074)
  • i7 + 8GB 6399 jüan ($982)
  • i5 + 8GB 5599 jüan ($860)

Most a legerősebb modellt vizsgáljuk.

Az Intel Core i7-8550U-t augusztusban jelentették be. A Xiaominak csupán egy hónapra volt szüksége, hogy előálljon – a világon elsőként – egy saját (a chippel szerelt) notebook-al. A legfontosabb javulás az előző (7. generációhoz képest) modellekkel összehasonlítva, hogy kettő helyett immáron négy magot használnak. Így az i7-8550U egy négymagos SoC, míg közvetlen elődjei a Core i7-7500U és az i5-7260U még kétmagosak voltak. Az i7-8550U négy maggal üzemel, de 1,8 GHz alatti alapfrekvencián. A Turbo Boost 4 GHz-es,  rövidtávon megfelelő egymagos sebességet kínál.

A chipgyártó ugyanazt a mikroarchitektúrát használja, mint a Skylake esetén. Tehát a Kaby Lake órajel teljesítménye nem különbözik sokban. Ahogyan azt az Intel állítja, csupán a Speed ​​Shift technológiát dolgozta át, a feszültség és órajel gyorsabb dinamikus beállításához. Ráadásul a továbbfejlesztett 14 nanométeres node jóval magasabb frekvenciákat enged, kombinálva a jobb hatékonysággal, az elődhöz képest.

Ami a grafikus teljesítményt illeti, az i7-8550U-t ellátták egy új generációs GeForce MX150 GPU-val, amely új Pascal architektúrát használ. A Skylake-hez képest a Kaby Lake már támogatja a H.265 / HEVC Main 10-et, 10 bites színmélységgel, valamint a Google VP9 kodekével.

A chipet egy továbbfejlesztett 14nm processzor technológiával tervezték FinFET tranzisztorokkal (14nm +). Ez ugyanaz, mint a 7. generációs Kaby Lake processzorok esetén. Az Intel továbbra is meghatározza a TDP-t 15 wattosra, ami az ULV chipekre jellemző. A felhasználási szokásoktól függően a TDP értéke 7,5 (cTDP Down) és 25 Watt között változhat.

Az általános teljesítmény 40%-kal javult az előző generációs chipekhez képest. A Xiaomi vezérigazgatója, Xiaomi CEO elmondta, hogy nem tesztelték a lapost benchmarkokkal, mivel biztosak abban, hogy a Xiaomi Notebook Pro a piacon a legjobb választás.
Ezt azonban most pótoljuk.

Annak szemléltetéséhez, hogy megnézzük, mit tud az új chip, összehasonlítjuk ey régebbi verzióval. i7-7500U vs. i7-7700HQ

Amint láthatjuk hősünk kétszer több pontot ér el a CPU-Z-ben, mint a korábbi SoC. Az előző verzióhoz képest kicsi a differencia.

i7-8550U (felül az egyszálas, alatta a többszálas eredmények)
zöld a többszálas, kék az egyszálas eredmény

The CineBench szinte azonos eredményeket mutat. Az i7-8550U jobb eredményt mutatja egymagos tesztben. A többmagos teszt azt mutatja, hogy az újabb SoC képes 44% -kal jobb teljesítményt nyújtani, mint az előző modell.

Ami a grafikát illeti, a Xiaomi Notebook Pro egy MX150 GPU-val rendelkezik. Ez a GeForce 940MX fő alternatívája. Ezért döntöttünk úgy, hogy az eredményeket a 3DMark 940MX eredményével hasonlítjuk össze.

A teszt megmutatja hogy, ennek a laposnak ezzel a hardverrel nem jelent problémát a 4K videó. Az igényesebb címek, vagy a többszálas feladatok nem akasztják meg. Ez valóban az egyik legjobb notebook a világon.

Xiaomi Notebook Pro – Akkumulátor

A notebook 8000 mAh-s akkumulátorral rendelkezik. Új processzorral, és Windows 10 operációs rendszerrel. Alaposan meg kell vizsgálni, ilyen hardverrel hogyan viszgázik az akku. A szokásos módon teszteltük a notebook használatát különböző célokra – internetes böngészés (legfeljebb 10 nyitott oldal), online videó lejátszás, gépelés (legfeljebb 10 nyitott dokumentum) és játék. Mindegyikük fél órát használva. Két órányi teszt után a teljesítmény 100%-ról 61%-ra csökkent.

Az alábbi képernyőképeket is megtekintheti bemutatva: az egyes minitesztek energiafogyasztása és az egész teszt minitesztjének százalékos arányát.

A gyorsabb USB-C, a megfelelő hálózati adapter és az 1C gyors töltés támogatása révén a notebook akár 50%-ot is képes tölteni 35 perc alatt. 1 óra alatt eléri a töltöttsége 75% -át. A Xiaomi Notebook Pro 100 percen belül teljesen feltölthető. Fontos tudni, hogy a töltés 80 perc elteltével lelassul.

A magok számát fokozatosan lehet növelni. Ezzel együtt fokozatosan emelkedik a processzor hőmérséklete is. A hőmérséklet szabályozás viszont nagyszerű, a hűtési megoldás példás. Megmérték a laptop hőmérsékletét egy komolyabb játék közben. 40 fok körüli értékben lehet maximalizálni a burkolati hőmeréséklelet, ami egy ilyen vékony géptől nem rossz. A hűtésről részletesen a bemutató cikkben olvashattok.

Conclusion

A Xiaomi Notebook Air laptopok rendkívül népszerűek voltak a megjelenésüktől kezdve. És bár kiváló élményt nyújtanak, azért néhány hiányossága volt az Air szériának. Azonban a Xiaomi a mindig kiváló termékekre törekszik, hallgatta felhasználói visszajelzésekre. Erre a legjobb bizonyíték a Xiaomi Notebook Pro. Egy évvel a Mi Air notebookok bejelentése után, már itt is a hibátlan Pro változat. Megtartották az összes jó tulajdonságát a korábbi modellnek, és az összes hiányosságot pótolták. Ezek az interfészek bővítése, a billentyűzet, a hangélményt és az általános teljesítmény növelése voltak. Nyugodtan állíthatjuk, hogy  ez az egyik legjobb (Windows-os) laptop a piacon. Tehát ha az előző modellek is sikeresek voltak, a Pro verzió kétségtelenül még nagyobb sikereket fog elérni.
A Xiaomi Notebook Pro teljes megismeréséhez ajánlott a bemutató cikket elolvasni.
Abban igyekeztem részletekbe menően szemléltetni a notebook komponenseit. Találtok összehasonlítást a MacBook Pro-val, valamit látványos animációkkal próbáltam még jobban megmutatni, mit tud a “vas”. Személyes véleményem, hogy a Xiaomi annak ellenére, hogy csak pár éve vágott bele a notebook gyártásba, hamar a ranglétra tetején találhatja magát. Alig várom, hogy a következő években ilyen termékek is megvásárolhatóak legyenek Magyarországon, hivatalos szerviztámogatással. Nem elképzelhetetlen ugyanakkor, hogy a Xiaomi hivatalos európai nyitása után magyar billentyűzettel is legyártsa a következő generációt. Ez valóban átrendezné a piacot felénk is. A Gearbest-en már megvásárolható a 3 változat, és karácsony környékén komoly akciókkal is számolhatunk.

How useful was this post?

Click on a star to rate!

Average rating / 5. Number of votes:

No votes so far! Be the first to rate this post.

Since you found this post useful...

Follow us on social media!

Sorry this post was not useful for you!

Fix this post!

Tell us, how can we improve this post?

- Advertisement -