- Advertisement -
()

A cím első olvasásra furcsán hangozhat, hisz’ összehasonlítani alapvetően olyan telefonokat szoktak, amelyek valamiben hasonlítanak egymásra. Az egyik a másiknak az utódja, az egyik a sima, a másik a Pro verzió, vagy ugyanabból a kategóriából két különböző márka terméke.

De akkor miben hasonlít egy idei felső-középkategóriás Redmi a tavalyi csúcs Xiaomi-hoz?

A 4G-s Mi 9 gyártását már tavaly decemberben leállították, hogy helyet biztosítsanak az 5G-s verziónak, azóta pedig megjelent a Wed 10, az idei csúcsmodell. Mindez azt jelenti, hogy a tavalyi zászlóshajót már csak nagyon elvétve lehet találni újonnan, tehát, aki erre a telefonra vágyik, annak a használt piacot érdemes kutatnia, és itt jön a lényeg.

A 4/64 GB-os Redmi Note 9S ára a XiaomiShopnál 89 990 Ft. A Mi 9 használtpiaci ára állapottól, tárhelytől, és garanciától függően olyan 80 és 90 ezer forint között mozog. Tehát a két telefon ára nagyjából ugyanabban a kategóriában van, szóval, aki nem zárkózik el a használt készülékektől, annak mindkettő opció lehet.

Új vs használt

Sokakban merül föl a dilemma, hogy melyiket válassza. Az új készülék pozitívuma, az a tény, hogy új, nem használta senki előttünk, tehát biztosan karc, törés, és kopásmentes, illetve az akkumulátor is tökéletes állapotban van. Normális helyen vásárolva 2 év garancia jár a készülék mellé, tehát az esetlegesen előkerülő hibák elhárítására is van megoldás. A használt készülékek legfőbb pozitívuma az alacsonyabb ár. Ahogyan telik-múlik az idő, úgy lesz egyre kedvezőbb egy telefon ára, viszont egy használt mobil vásárlása sok keresgélést, és fokozott odafigyelést igényel, mennyi idős, milyen állapotú, van-e rá garancia, stb, stb. Ez persze nem azt jelenti, hogy alapból el kell zárkózni a használt termékek vásárlásától, a cikkben szereplő Mi 9 készülékemnek sem én vagyok az első tulajdonosa.

Kijelző, kialakítás

A Redmi Note 9S esetében egy 6,67 inch-es IPS LCD kijelzőről beszélünk, amely az előlap 84,5%-át foglalja el. A felbontása 1080 x 2400 pixel, képaránya 20:9. Az előlapi kamera miatt fölül középen lyukas a kijelző. A Mi 9 esetében egy 6,39 inch-es SUPER AMOLED kijelzőről diskurálunk, amely az előlap 85,2%-án helyezkedik el. A felbontása 1080 x 2340 pixel, képaránya 19,5:9. Az előlapi kamera ebben az esetben szintén fölül középen, de csepp-notch formájában található meg

A Redmi Note 9S kijelzője tehát a méretét és a felbontását tekintve is kicsit nagyobb, ez valakinek előny, valakinek hátrány, viszont a legfontosabb különbség, hogy a Mi 9 kijelzője SUPER AMOLED, míg a Redmi Note 9S kijelzője IPS LCD. Mélyebbek, kontrasztosabbak, tehát egyértelműen szebbek a Mi 9 színei. Ez persze nem azt jelenti, hogy a Redmi Note 9S fakó lenne, azonban egy AMOLED mindig jobb lesz egy IPS kijelzőnél. Mivel AMOLED, így a Mi 9-en elérhető az always on kijelző, ez nyilvánvalóan a Redmi Note 9S IPS kijelzőjénél nem opció.
A védelemről a Note 9S esetében Gorilla Glass 5, a Mi 9 esetében Gorilla Glass 6 gondoskodik. A hátlap mindkét esetben üveg, és mindkét esetben Gorilla Glass 5-tel védett. A Note 9S esetében középen, míg a Mi 9 esetében bal oldalt helyezkednek el a kamerák.

Hardware

A Redmi Note 9S-ben egy 8 nm-es Qualcomm Snapdragon 720G található. Ez egy vérbeli, korrekt középkategóriás chip. A Mi 9-et egy 7 nm-es Qualcomm Snapdragon 855 hajtja, ami a tavaly előtti csúcsmodell. Jöjjenek a legkedveltebb benchmark programok:

Az AnTuTu esetében néhány tízezer pont eltérés esetében is azt mondanám, hogy nem igazán számít, mert annyi dolog van, amitől gyorsabb és gördülékenyebb lesz egy telefon, de itt szemmel láthatóan a Mi 9 igencsak erőfölényben van. Ez a mindennapokban nem jelent túl sokat, mindkettő telefon gyors, jól használható, a mindennap használatos alkalmazások fürgén nyílnak meg. Persze egymás mellé rakva a két készüléket látható a különbség, de az egyik után a másikat kézben fogva már abszolút nem releváns. Azonban van egy terület, ahol a Mi 9-nek igazán nagy előnye van, ezek pedig a játékok. A Mi 9 ezen a területen egyértelműen jobban teljesít.

Hamarosan érkezik a következő rész, melyben a fő szerepet a kamera és az akkumulátor fogja kapni.

How useful was this post?

Click on a star to rate!

Average rating / 5. Number of votes:

No votes so far! Be the first to rate this post.

Since you found this post useful...

Follow us on social media!

Sorry this post was not useful for you!

Fix this post!

Tell us, how can we improve this post?

- Advertisement -