- Advertisement -
()

A HD 84406 jelű csillagról már korábban is készített képet a James Webb, ám a tudósoknak most sikerült 18 fénypontból egyet csinálni. 

A Hubble űrtávcső utódjának szánt szerkezet február 2-án látott hozzá az első fotó elkészítéséhez, amely a HD 84406 kódjelű csillagot ábrázolja, amely a Földtől mintegy 260 fényévnyire található a Nagy Medve csillagképben, nem messze a Göncölszekértől. Mivel a tükör részegységei ekkor még nem voltak teljesen finomhangolva, az űrügynökség által közölt fotó egy igen furcsa kép lett: a már említett csillag helyett 18 különálló fénypontot látni rajta.

A kutatók célja az volt, hogy úgy sikerüljön beállítani a tükröket, hogy a 18 fénypöttyből a végére egy legyen, és ez úgy tűnik, nemrégiben managed by is nekik. A nemrég közölt felvétel ugyanazt a csillagot ábrázolja, ám a fénypontok itt már egy képpé álltak össze, ami azt jelenti, hogy a tudósoknak sikerült a tervek szerint módosítani a beállításokat.

HD 84406 james webb
Photo by NASA

A hihetetlenül komplex James Webb űrtávcső január 24-én érte el úticélját, a Földtől mintegy 1.5 millió kilométerre lévő második Lagrange-pontot. Az űrteleszkóp a világegyetem legkorábbi korszakáról gyűjt információkat, a bolygónk légköre által nagyrészt elnyelt, infravörös tartományban fogja vizsgálni a kozmoszt, a Naprendszeren belüli bolygókat és holdakat, valamint a legősibb és a legtávolabbi galaxisokat.

How useful was this post?

Click on a star to rate!

Average rating / 5. Number of votes:

No votes so far! Be the first to rate this post.

Since you found this post useful...

Follow us on social media!

Sorry this post was not useful for you!

Fix this post!

Tell us, how can we improve this post?

- Advertisement -