- Advertisement -
()

A vezetéknélküli fülhallgatók forradalmasításában kétség kívül legfőbb szerepe az Apple-nek volt, amikor 2016 végén bemutatta az AirPods-t, ami a vállalt első TWS, True Wireless Stereo fülhallgatója. Ezt magyarul valódi vezetéknéküli fülhallgatónak szokták fordítani, mert bár régebben is voltak Bluetooth-szal működő fülhallgatók, azok mégsem voltak teljesen vezetékmentesek, annak ellenére, hogy a készülékbe nem kellett bedugni azokat. Érdekesség: Nem az Apple gyárotta az első TWS fülhallgatót, hanem egy Onkyo nevű japán cég, ami a W800BT névre hallgató termékét a 2015-ös IFA-n muatta be. Ezalapján lehetne mondani, hogy nem is az Apple-t másolják a különböző gyártók, amikor az AirPods-hoz hasonló termékeket gyártanak, mert már előtte is létezett ez a technológia, a valóság mégsem ez.

Az első TWS fülhallgató

A TWS fülhallgatók gyártása azután lett népszerű, miután az Apple kiadta az első általa gyártott darabot, tehát igen, valahol mindenki másolt, aki ilyeneket kezdett el gyártani, de ez egyátalán nem probléma! Anno az első rendes okostelefont is az Apple adta ki, azt is mindenki “másolta”, de anélkül nem fejlődött volna sehova a technológia.

A Xiaomi 2018 végén adta ki az első TWS fülhallgatóját a Mi Airdots-ot, ami azóta is nagy népszerűségnek örvend, leginkább rendkívül kedvező ára miatt. Azóta több féle TWS fülhallgattót dobott piacra a vállalat, illetve almárkái. A Redmi kiadta a Redmi Airdots-ot, ami Európába Mi Airdots Basic néven jutott el, és, aminek az ára nem éri el a 10 ezer forintot sem.

Mi Airdots Basic

Ezt a piacot természetesen az Apple uralja továbbra is, dominanciája megkérdőjelezhetetlen, azonban a Xiaomi mindössze 2 év alatt föltornázta magát a 2.helyre.

Ahogyan az a Patently Apple kördiagrammján is látszik az Apple 35%-a után a Xiaomi 10%-kal rögtön ott van a 2.helyen. Ezután a Samsung, majd a Magyarországon kevésbé ismert Jabra következik. Meglepetés? Aligha. Akinek nincsen 40-50 ezer forintja, azonban a technológia fölkeltette az érdeklődését az valószínűleg előszeretettel fordul más márkához, a Xiaomi neve pedig már nem csak Európában, hanem Magyarországon is ismert a jó ár-érték arányáról, és arról, hogy korrekt ára ellenére minőségi termékeket gyárt.

A Redmi mellett a Xiaomi más almárkái, például a Haylou is gyárt TWS fülhallhatókat. Miután a vezetékes fülhallgatóm megadta magát, úgy döntöttem, hogy itt az idő elhagyni a vezetéket, és végül a Haylou GT1 Plus-ra esett a választásom. Ez a fülhallgató 6 ezer forintba kerül, amennyiben ki tudjuk várni, hogy a távoli kínából sok hét alatt kezünkhöz vehessük az várva várt terméket. A fülhallgatóról készült tesztet a közeljövőben olvashatjátok.

Haylou GT1 Plus

How useful was this post?

Click on a star to rate!

Average rating / 5. Number of votes:

No votes so far! Be the first to rate this post.

Since you found this post useful...

Follow us on social media!

Sorry this post was not useful for you!

Fix this post!

Tell us, how can we improve this post?

- Advertisement -