- Advertisement -
()

Az edge (hajlított) kijelzők után a gyártóknak valami újat kellett mutatniuk. A flexibilis OLED technológia már nem újdonság, évek óta több gyártó is fejleszti, és pár okostelefonban már találkozhattunk is az új megoldással. Miután a korai hologramos kijelző-megoldások mind zsákutcának bizonyultak, az LG az elsők között alkotta meg hajlított kijelzős G Flex modellcsaládját, mely sorozatgyártásba került.

A második generáció után viszont megtorpant a gyártó, a harmadik generációt már nem mutatták be. 2016-ban a hasonlóan ívelt kijelzővel rendelkező Smart TV piac is hanyatlani kezdett, 2018-ra már szinte senki sem árulta. ívelt kijelzős TV-t egyébként a Xiaomi is kínált, bár Kínán kívül nem igazán találkozhattunk vele.

A kijelző fejlesztések nem álltak le. A Sony próbálkozott 4K kijelzővel, mely papíron jól hangzott, a panel azonban túl drága, a haszna pedig vajmi kevés volt 6″-en. A Samsung és az LG is a hajlítható kijelzős telefonok irányába fejlesztett, majd több kisebb gyártó is előrukkolt a “saját” megoldásukkal. Ha hihetünk a pletykáknak, a Samsung sorozat érett modellel rendelkezik, melyet valószínűleg az MWC-n demóznak majd.
Pár éve a Xiaomi is bejelentette, hogy dolgoznak hajlítható kijelzős eszközön. Az elmúlt hetekben kikerült több rendérkép, és valósnak látszó videó is a koncepcióról.
Egy tervező csapat (LetsGoDigital) elkészítette a 3D-s renderelt képeit, ami bemutatja a mobil összecsukható megoldását.

Tények a Xiaomi összecsukható képernyőjéről

Több pletyka keringett már 2018-ban, mivel is készülhet a Xiaomi. Egészen két héttel ezelőttig, amikor maga Xiaomi CEO  tett közzé egy videót, melyen a saját koncepciójuk látható működés közben.
Ugyanakkor ebben a videóban a Xiaomi elnöke néhány olyan problémáról beszél, amelyekkel meg kell birkózniuk, hogy sorozatgyártásra készen álljon a telefon. Az egyik ilyen megoldandó a hajtogató mechanizmus, illetve a MIUI rendszer adaptálása. A videóban elmagyarázza, hogy ez egy meglehetősen bonyolult folyamat, mert a Tablet élményét egy okostelefonéval kívánják összekapcsolni. A cég vezérigazgatója, Xiaomi CEO legfrissebb információi szerint a készülék két lehetséges néven kerülheti piacra: Xiaomi Dual Flex és Xiaomi MIX Flex , de ezt még nem döntötték el.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=w3-aDOMI6Mk

A készülék utolsó ismert információi közül ki kell emelnünk néhány 3D-s megjelenítést, amely a technológiából fakadóan jól kiaknázható. A rendszernek képesnek kell lennie tabletként, és okostelefonként is tökéletesen működnie, bug és lagmentesen. A kijelző két szélének külön is kell működnie, azaz az első és a harmadik harmad lekapcsolható legyen, valamint az érintéseket is tudnia kell letiltani ha telefon módban használjuk.
A kialakításból adódóan a tetején található a bekapcsológomb, és az alján egy USB Type-C csatlakozó.

Tudható, hogy az új rendszerhez való alkalmazkodáshoz a Xiaomi módosítani fogja a felhasználói felületet (UI), mely megfigyelhető a rendereken is, ahol az ikonok nagy távolságra vannak egymástól. A videóban az is látjuk, hogyan forog az interfész, így alkalmazkodik az egyes pozíciókhoz, akár Tablet, akár Okostelefon módban. Azonban vannak olyan pontok, melyeket  még mindig rejtély övez. Többek között a kamerák elhelyezése, vagy az akkuteljesítmény.

A videón láthatjuk, hogy van egy kamera ikon , de annak fizikai elhelyezésére semmi sem utal. Hová teszik? Lesz rajta egyáltalán? Talán moduláris lesz ennek megoldása?
A lehetőségek között szerepel, hogy talán a kijelző alá építik. A legfrissebb információk szerint jelenleg az eszköz laboratóriumban fázisban van, több prototípust tesztelnek még. Ha lesz is belőle megvásárolható eszköz, arra őszig még biztosan várni kell.

Source from

How useful was this post?

Click on a star to rate!

Average rating / 5. Number of votes:

No votes so far! Be the first to rate this post.

Since you found this post useful...

Follow us on social media!

Sorry this post was not useful for you!

Fix this post!

Tell us, how can we improve this post?

- Advertisement -