- Advertisement -
()

The Redmi pár napja mutatta be Kínában az első 5G képes okostelefonját, a Redmi K30 5G-t. Az év elejétől különálló brand-ként létező gyártó számára a nyáron elindított “K” széria meghozta az igazi sikert. A K30 pedig a Xiaomi év végi eredményeire is jótékony hatással lehet, az eddigi előrendelési adatok alapján.

A Redmi K20 / K20 Pro duó, (ami Európában Mi 9T és Mi 9T Pro néven értékesítenek) korrekt hardvert, nagy akkut, és notch mentes teljes kijelzőt kapott. A pop-up felugró kamera megoldás ugyan nem egyedi, ám Xiaomi telefonokban korábban nem alkalmazták.

A Xiaomi és Redmi modellek közül minden évben akadnak “világelső” megoldások, akár a processzor alkalmazását, vagy épp a kamera szenzorokat tekintve.

The Redmi K30 is ilyen modell, amiből ráadásul két verziót is bemutattak. A 4G és 5G változatok között több hardveres eltérést is találunk, most az 5G-s változatról tudhattok meg 10 érdekességet:

1. Az első 5G képes Redmi okostelefon

A K30 5G az első Redmi modell, amely támogatja az ötödik generációs vezeték nélküli hálózatot. Összességében pedig a Xiaomi harmadik 5G képes telefonja (Mi MIX 3 5G, Mi 9 Pro után), ha a Mi MIX Alpha koncepció telefont nem vesszük bele, mivel máig nem kapható kereskedelmi forgalomban.

Az 5G lényegesen gyorsabb letöltési és feltöltési sebességet biztosít a telefon számára, és a válaszidő is lényegesen kisebb, mint a 4G hálózat esetén.
Bár az 5G korszak fellendülése csak 2020-tól várható, a Redmi K30-al már most élvezhetjük a hihetetlen sebességet, feltéve hogy Budapest belvárosában lakunk, és a piros szolgáltatónál szerződtünk.

Egyelőre sem a 4G-s, sem az 5G-s Redmi K30 Global változatáról nincs hír, így könnyen lehet, hogy hozzánk meg sem érkezik, vagy csak az egyik modellt forgalmazzák Európában.

2. Az első 120 Hz-es kijelzőt használó Xiaomi modell

Érdekes, hogy pont egy Redmi modellben debütált a 120 Hz-es képfrissítésre alkalmas kijelző. Az eddigi Xiaomi, Redmi és BlackShark modellek csupán 60 Hz-es IPS, OLED, és AMOLED kijelzővel rendelkeztek.
Annak ellenére, hogy LCD panelről beszélünk, a K30 HDR10 támogatással rendelkezik, amelynek biztosítania kell az élénk színeket, és a megfelelő kontrasztot. Tehát a képminőségre nem lehet majd panaszunk, és játékok is élvezhetőbbé válnak. A fogyasztás viszont érezhetően magasabb lehet, mint a 60 Hz-es IPS panelek esetén.

3. A világ első sorozat gyártott modellje Snapdragon 765G processzorral

A Xiaomi és a Qualcomm évek óta jó viszonyt ápolnak, hiszen több Xiaomi modell is első volt egy-egy új Snapdragon chip bevezetésével.

A Qualcomm a hónap elején jelentette be a Snapdragon 765G processzorát , és a Redmi K30 5G az első okostelefon a világon, amely ezt a felső középkategóriás 5G lapkakészletet használhatja. Az új processzor teljesítménye játékokhoz is kiváló, majdnem olyan erős, mint a vállalat csúcskategóriájú Snapdragon 865 processzora, amely 2020-ban lesz elérhető a zászlóshajó okostelefonok számára.

4. A Redmi K30 5G valószínűleg energia hatékonyabb lesz, mint a jövő Snapdragon 865-ös zászlóshajói

Mivel a Snapdragon 765G a Qualcomm első integráltan 5G-s SoC-je, a Redmi K30 még energiahatékonyabb lehet, mint a Snapdragon 865 processzorral szerelt, 2020-ban megjelenő zászlóshajó okostelefonjai. A Snapdragon 865 modemje technikailag támogatja a gyorsabb letöltési és feltöltési sebességeket. De tekintettel arra, hogy a K30 5G  egy beépített X52 modemet használ, ami jobb energiahatékonyságú, ezáltal korrekt akkuidőt biztosítva az akkumulátor számára.

5. A világon elsőként használja a Sony IMX686 szenzorát

A Redmi K20 48MP-es érzékelője még a Sony IMX586-os volt, a Redmi K30-at viszont már a legújabb Sony IMX686-os érzékelővel látták el. A friss szenzor már 64MP-es felbontásra képes, és itt nincs pixelösszevonás, akár a konkurenciánál. A Sony IMX686 és a Samsung GW1 szintén 64MP-es érzékelője (amely a Redmi Note 8 Pro-ban is megtalálható) egymás konkurenciá, meglátjuk a tesztekben, melyik a jobb.

6. Az első Punch Hole előlapi kamera kialakítást használó Xiaomi mobil

Amint eddig is olvashattátok, elég sok fejlesztésben első a K30. Nincs ez másként az előlapi kamera kialakításnál sem. A Xiaomi a Mi MIX modellel kezdte a különc, és akkor még egyedi előlapi kamera kialakítást, mára szinte minden megoldással találkozhattunk már egy-egy Mi, vagy Redmi modell esetén. A K30 a Samsung Galaxy S10+ dupla kamerás kialakítását használja, bár a kijelzőtechnológia itt LCD. Egy 20MP-es és egy 2MP-es kamerát találunk elöl (ami nem egyedi, hiszen dupla kamerát használt a Redmi Note  6 Pro, és a Mi MIX 3 is). A lyukas kijelzős megoldást tehát elsőként a K30-nál alkalmazzák.

7. A két Redmi K30 modell játékokra is a legjobb választás árkategóriájában.

A 4G-s és az 5G-s K30 eltérő hardvert kapott. A 4G változat Snapdragon 730G (ezt használja a Mi Note 10 is), az 5G képes Snapdragon 765G processzort. A közös mindkettőben az emelt órajelű grafikus processzor, ami a játékok számára biztosít plusz teljesítményt.

8. Nagyobb akkumulátor az 5G-s kapcsolathoz

A Redmi Note 8 Pro-nál már 4500mAh kapacitású akkut alkalmazott a gyártó, igaz ott inkább az MTK processzor többletfogyasztása indokolja a plusz 500mAh-át a Snapdragon-os Redmi Note 8 4000mAh-ás akkujával szemben.
A Redmi K30 is 4500mAh kapacitású akkuval gazdálkodhat, itt elsősorban az 5G kapcsolat nagyobb akkuigénye miatt. A feltöltéshez már 30W-os gyors töltést használhatunk, amivel 1 óra alatt feltölthető a készülék.

9. A Redmi K30 5G 12 antennával rendelkezik

Az 5G bonyolultabb antenna-kialakítást igényel, hogy a kapcsolat a lehető legstabilabb lehessen. Ezért a Redmi K30-at 12 antennával látták el, ami 2,4-szerese a hagyományos 4G-s okostelefonok antenna számának.
A telefon ehhez új szerkezeti kialakítást és komplex RF megoldást is használ, hogy az 5G jeleket erősebbé és sokkal stabilabbá tegye.

10. A világ legolcsóbb 5G-s okostelefonja

Mivel a világon elsőként kapta meg a Snapdragon 765G lapkakészletet (ami az első középkategóriás 5G képes chip), a Redmi K30 5G a világ első középkategóriás 5G képes okostelefonja. Ezért a kínai árak alapján a legolcsóbb 5G-s okostelefon ma a piacon.
A Redmi K30 nagyban hozzájárulhat az 5G forradalomhoz a középkategóriában, ezzel jelezve a piacnak az új generációs technológia belépését az olcsóbb szegmensekbe.

A Redmi K30 5G értékesítésének felfutása 2020 elejétől várható, a Global változat bejentését is várhatóan már csak jövőre tervezik.
A K30 fontos modell a Redmi számára, mivel a márka 5G korszakának kezdetét ez a típus fémjelzi.

How useful was this post?

Click on a star to rate!

Average rating / 5. Number of votes:

No votes so far! Be the first to rate this post.

Since you found this post useful...

Follow us on social media!

Sorry this post was not useful for you!

Fix this post!

Tell us, how can we improve this post?

- Advertisement -