- Hirdetés -
()

Valahogy ez a rémhír minden évben rendszerint megjelenik és csak a kínai telefonok jönnek szóba állandóan. Mondjuk mi más… Szóval kémkednek a kínai telefonok, mint OnePlus, OPPO, Xiaomi, Realmi stb.

Már megint kémkednek a kínai telefonok: OnePlus, OPPO, Xiaomi

Majdnem Brit tudósok fedezték fel ismét, hogy a kínai telefonok kémkednek. Az Edinburghi Egyetem és a Dublini Trinity College új kutatása világított rá arra a tényre, hogy a kínai márkák telefonjai, mint az OnePlus, OPPO, Xiaomi, Realme stb. több adatot továbbít, mint amiről tudunk.

Na most akkor egyértelműsíteném így az elején, hogy ez a kutatás kizárólag a Kínában értékesített Android alapú készülékekről szól, nem Európában vagy a tengerentúlon. Szóval itthon értékesített készülékekre ez NEM vonatkozik.



A kérdéses telefonok jelentős számú rendszer és gyártói alkalmazással vannak előre telepítve, amelyek alapértelmezés szerint engedélyezve vannak megkérdőjelezhető jogosultságokkal. Ezek az alkalmazások aktívan gyűjtenek és küldenek érzékeny információkat az eszközzel, a hellyel, a felhasználói profillal és még a közösségi kapcsolatokkal kapcsolatban is. Még a magánélet tudatos felhasználók számára is, akik leiratkoznak az elemzésből és nem használnak felhőtárhelyet vagy harmadik féltől származó szolgáltatásokat, a telefon továbbra is egyedi információkat küld az eszközről és a felhasználóról, például eszközazonosítókat, GPS-koordinátákat, alkalmazáshasználati mintákat, hívást és SMS-előzmények, valamint telefonszámok. Sajnos a felhasználók nem kapnak értesítést erről az adattovábbításról és nincs mód a leiratkozásra. Az összegyűjtött adatok könnyen visszacsatolhatók az egyénhez és felhasználhatók nyomkövetési célokra.

Érdemes megjegyezni, hogy a kínai verziókban sokkal több előre telepített harmadik féltől származó alkalmazás található és nyolc-tízszer több engedélyt kapnak az európai és más régiók fogyasztói számára szánt nemzetközi verziókhoz képest. Sok mindennek köze lehet a nemzetközi szabályozásokhoz és irányelvekhez, amelyek őrzik ezeket a veszélyes engedélyeket, de a Kínában vásárolt telefonok egyértelműen nem felelnek meg ezeknek a törvényeknek.

Végszóként egy jó tanács, hogy ha kínai Xiaomi vagy más márkájú telefont vásárolsz, mondjuk Aliexpress-ről, akkor azzal kezd, hogy letörlöd a kínai rendszert és valami custom, vagy globális Android-ra cseréled. Xiaomi / Redmi esetén erősen ajánlott a xiaomi.eu romjait felrakni, nem csak a felesleges bloatware mentes rendszer miatt, hanem mert lesz benne pl. magyar nyelv. Ha itthon vásárolsz, ezektől nem kell tartanod, mert csak a Google és a Facebook kémkednek utánad… :mrgreen:

Mennyire volt hasznos ez a bejegyzés?

Kattintson egy csillagra az értékeléshez!

Átlagos értékelés / 5. Szavazatok száma:

Eddig nincs szavazat! Legyen Ön az első, aki értékeli ezt a bejegyzést.

Mivel hasznosnak találtad ezt a bejegyzést...

Kövess minket a közösségi médiában!

Sajnáljuk, hogy ez a bejegyzés nem volt hasznos az Ön számára!

Javítsuk ezt a bejegyzést!

Mondja el, hogyan javíthatnánk ezt a bejegyzést?

- Hirdetés -