- Hirdetés -
()

A mobiltelefonok lassan 20 éve a minden napjaink részévé váltak és a pár évvel ezelőtt bekövetkezett digitális “nagy bumm” után szerves része lett. Ma már népbetegségnek is titulált eszköz a nap 24 órájában rendelkezésünkre áll és sokan ezt támasztják alá, a folyamatos használattal.

Ez miért baj?

A pszichológiai hatás mellett a túlzott telefonhasználat hatással lesz a testünkre, különösen a fejre, ha a rádióhullámok elektromágneses sugárzás formájában érik szervezetünket, miközben hosszabb ideig tartó a hívásokat folytatunk. A Német Szövetségi Sugárvédelmi Hivatal (Bundesamt für Strahlenschutz) jelentésére hivatkozó Statista számos márkás telefont sorolt fel, amelyek veszélyes sugárzást bocsátanak ki. Ami ebben sokkoló, hogy az első négy helyen népszerű OnePlus és Xiaomi telefonok szerepelnek.

Xiaomi telefonok a SAR listán, 2019

Xiaomi telefonok a SAR lista elején

A Xiaomi Mi A1 az 1,75 fajlagos abszorpciós ráta (SAR) besorolással rendelkező hírhedt listát vezeti. Ezután jön

  • a OnePlus 5T (1,68),
  • a Mi Max 3 (1,58),
  • a OnePlus 6T (1,55),
  • a HTC U12 Life (1,48),
  • a Mi Mix 3 (1,45) ),
  • Google Pixel 3 XL (1.39),
  • OnePlus 5 (1,39),
  • Apple iPhone 7 (1,38),
  • Sony Xperia XZ1 Compact (1,36) és így tovább.

A SAR információk kötelezően szerepelnek a telefonokon és a kiskereskedelmi dobozokon. Azok számára, akik nem tudják, a SAR egy egyszerű értéket jelent, a mobiltelefonok rádiófrekvenciás (RF) energia-expozíciós jellemzőinek mérésére, hogy azok megfeleljenek a Szövetségi Hírközlési Bizottság (FCC) biztonsági irányelveinek.

Minden telefont kötelezően átvizsgálnak a laboratóriumi vizsgálatok alkalmával, hogy szélsőséges esetekben is kimutassák a rádiófrekvenciás energia-expozíciót, ami káros hatással lehet az emberi test biológiai (sejtek és szövet) és folyékony (kémiai) összetételére, különösen az agyban.

Egységes álláspont még nem született meg, a mobiltelefonok sugárzásával okozott, esetleges DNS elváltozások ügyében. A telefonkészülékek sugárzása még így is elenyésző, olyan mértéket nem érnek el, ami levezethető bármilyen elváltozásra, vagy károsodásra. A SAR határértékei az Egyesült Államokban 1,6 watt/kg, míg Európában magasabb, 2 watt/kg. (SAR-érték: ekkora rádiófrekvenciás energiát nyel el mobilozás közben a szervezet.) Így az Államokban a Xiaomi Mi A1 és a OnePlus 5T nem kerülhetne forgalomba, de Európában még simán belefér.

Mennyire volt hasznos ez a bejegyzés?

Kattintson egy csillagra az értékeléshez!

Átlagos értékelés / 5. Szavazatok száma:

Eddig nincs szavazat! Legyen Ön az első, aki értékeli ezt a bejegyzést.

Mivel hasznosnak találtad ezt a bejegyzést...

Kövess minket a közösségi médiában!

Sajnáljuk, hogy ez a bejegyzés nem volt hasznos az Ön számára!

Javítsuk ezt a bejegyzést!

Mondja el, hogyan javíthatnánk ezt a bejegyzést?

- Hirdetés -