- Hirdetés -
()

Az elektromos roller manapság már nem újdonság, főleg, hogy lépten nyomom ezt látjuk nagyvárosainkban. Mármint leginkább szétdobálva… Na de aki saját elektromos rollert szeretne, és persze a Xiaomi háza táján nézelődik, annak két márka közül van választási lehetősége. Ez a Xiaomi és a Segway-Ninebot. De melyiket érdemes választani?

Xiaomi vagy Segway-Ninebot elektromos roller???

A Segway-Ninebot családról már írtam egy összefoglalót, amit itt olvashattok, a Xiaomi rollerekről pedig itt. De ami miatt most “tollat” ragadtam az az, hogy a Segway-Ninebot D18 elektromos rollernek lement hirtelen az ára.

Segway-Ninebot KickScooter D18 Elektromos roller

Xiaomi vagy Segway-Ninebot elektromos roller???

A Ninebot KickScooter D18E a D sorozat legújabb elektromos rollere. Ez a modell tüzes dizájnnal, élénkpiros lábtartóval készül, amelyek biztosan felkeltik a figyelmet. A D18E 10 hüvelykes, nagyméretű, belső tömlős fújt gumival rendelkezik, amelyek kényelmet és sima futást biztosítanak. Akár 18 km-es hatótávjával ez a roller rövidebb távú napi ingázásokhoz optimális.

  • 10″-es fújt gumi belső tömlővel
  • Max. sebesség akár 25 km/h
  • Hatótávolság kb. 18 km
  • 10% emelkedési szög (emelkedőmászó képesség)
  • Első, oldalsó és hátsó E-MARK fényvisszaverők
  • 100kg-os terhelhetőség
  • Press Bell csengő a kormányon

A rollert eddig 140.000 Ft körüli áron lehetett kapni, de mára jócskán megvágták az árát. a jelenlegi ára most csak 119.990 Ft, ráadásul nem egy keleti “bótban”, hanem a mishop.hu magyar webáruházban.

Segway-Ninebot D18 vs Xiaomi Mi Electric Scooter Essential

Ezzel az árfekvéssel már pariban van a Xiaomi Mi Electric Scooter Essential rollerel, de van némi különbség, hol az egyik, hol a másik javára. A Xiaomi egy töltéssel elmegy akár 20 km-t is, míg a Segway-Ninebot csak 18 km-t. Na de míg az utóbbi ezt 25 km/h sebességgel, addig az előbbi, max. 20 km/h. Szóval a Xiaomi tovább megy 2 km-rel, de a Segway-Ninebot legalább gyorsabban.

A kerekek átmérője is nagyon fontos, hisz a közlekedés komfortérzetét is erősen meghatározza. Minél nagyobb a kerék átmérője, annál érzéketlenebb a kisebb úthibákra. Röviden: bár a Segway-Ninebot 2 km-rel kevesebbet megy, de gyorsabban, ráadásul kényelmesebben is utazhatsz vele. 10″ kerékátmérőnek hála ebből a szempontból is jobb választás, mint a Xiaomi.

Ha jön a lépcső, vagy rollerezésre alkalmatlan terep? Csak összecsukod és felkapod a rollered. Na igen. De itt megint van egy kis különbség. A Xiaomi rollere nehezebb, 15.3 kg, míg a Segway-Ninebot csak 14.8 kg. Oké, oké, fél kiló különbség nem nagy, persze nem mindenkinek. De meg meddig kell cipelni? Máris jobb lenne az a 0,5 kg mínusz ugye?

Emelkedő mászásban, motor teljesítményben és egyéb tulajdonságában már nincs különbség. Na de ott a dizájn! A Xiaomi olyan egyszerű, egysíkú, egyszínű. A Segway-Ninebot szerintem királyabban néz ki, azzal a vörös csövekkel, mintha valami sport roller lenne. De a Xiaomi ezzel ellentétben erőt és megbízhatóságot sugall.

Szóval? Melyiket választanád?

Mennyire volt hasznos ez a bejegyzés?

Kattintson egy csillagra az értékeléshez!

Átlagos értékelés / 5. Szavazatok száma:

Eddig nincs szavazat! Legyen Ön az első, aki értékeli ezt a bejegyzést.

Mivel hasznosnak találtad ezt a bejegyzést...

Kövess minket a közösségi médiában!

Sajnáljuk, hogy ez a bejegyzés nem volt hasznos az Ön számára!

Javítsuk ezt a bejegyzést!

Mondja el, hogyan javíthatnánk ezt a bejegyzést?

- Hirdetés -