- Hirdetés -
()

Legjobb esetben is több mint egy évtizedet kell várni arra, hogy a NASA Perseverance marsjárója által gyűjtött minták eljussanak a Földre. 

A NASA és az Európai Űrügynökség (ESA) együtt dolgoznak azon, hogy egy közös akció keretében elszállítsák a Földre a Perseverance által gyűjtött mintákat, amelyeket a 45 kilométeres Jezero-kráter alján gyűjtögetett össze a rover – írja a Space. A NASA szerint a Jezero-kráter valóságos paradicsom a kutatók számára, mivel évmilliárdokkal ezelőtt egy nagy tó és egy folyó deltája volt a területen, így nem kizárt, hogy a kutatók az egykori élet nyomaira bukkanjanak.

Az eredeti terv szerint a kutatók 2026-ban egy, a minták elszállítására alkalmas szerkezetet indítottak volna útnak, mely a kőzet- és pordarabkákat tartalmazó fiolákat egy orbitális pályán mozgó járműre viszi, amely valamikor 2031-ben tér vissza a Földre. Az ütemterv azonban megváltozott, a NASA szakemberei ugyanis szükségesnek ítélték egy második leszállóegység kifejlesztését is, így a fiolákat szállító elsődleges szerkezetet legkorábban 2028-ban tudják csak útnak indítani, és ezzel párhuzamosan a minták Földre történő szállítása is 2033-ra csúszik.

A Perseverance rover 2020 júliusban indult útnak a Földről, és tavaly februárban landolt a Jezero-kráterben. A marsjáró egyik legnagyobb tudományos eredménye, hogy sikerült bizonyosságot szereznie arról, hogy a Jezero-kráterben egykoron tényleg víz lehetett.

Mennyire volt hasznos ez a bejegyzés?

Kattintson egy csillagra az értékeléshez!

Átlagos értékelés / 5. Szavazatok száma:

Eddig nincs szavazat! Legyen Ön az első, aki értékeli ezt a bejegyzést.

Mivel hasznosnak találtad ezt a bejegyzést...

Kövess minket a közösségi médiában!

Sajnáljuk, hogy ez a bejegyzés nem volt hasznos az Ön számára!

Javítsuk ezt a bejegyzést!

Mondja el, hogyan javíthatnánk ezt a bejegyzést?

- Hirdetés -