Nem jön Európába a Xiaomi SU7, a vállalat több felmerülő kérdésre is választ adott, például arra, hogy elérhető lesz-e Kínán kívül az új autó.
Rossz hírrel szolgált a Xiaomi azok számára, akik várják első elektromos autójukat: egyelőre nem tervezik Kínán kívül értékesíteni.

Az autóhoz kétféle töltőállomás vásárolható, egy 7 kW-os és egy 11 kW-os, utóbbit az SU7 Max-hoz javasolják. Kínában a vásárlással 30 méteres kábelt és alapszintű telepítést is kapnak a felhasználók.
– Hirdetés –
Kiderült, hogy Androidos telefonok esetében a CarLink segítségével lehet kapcsolódni az autóhoz, így használható a navigáció, a zenelejátszás, és a telefonhívások funkció is, audiót és videót akár DLNA-n keresztül is küldhetünk a fedélzeti számítógépre. Az iPad felhasználók számára is van megoldás, egy speciális keret segítségével az első ülés hátához rögzíthető a tablet, mellyel a Xiaomi Auto Expansion Screen alkalmazással vezérelhetővé válnak bizonyos funkciók, mint az ülésklíma vagy a médialejátszás.
A Xiaomi elárulta, hogy a garancia nem korlátozódik az első tulajdonosra, a karbantartási költségek terén az első évben vagy 20 000 kilométer után 480 jüanra lehet számítani (átváltva kb. 25 000 forint), mely a második évben 750 (átváltva kb. 39 000 forint), a harmadik évben pedig 1400 jüan (átváltva kb. 72 000 forint) lehet, az SU7 Max 0-100 km/órára gyorsulása pedig a hivatalos adatok szerint 2,78 másodperc.