- Hirdetés -
()

Ma reggel az egész világ megdöbbent, Lei Jun, a Xiaomi vezérének első posztján. Bár Weibo-ra rakta ki elsőként, de hamar jött a globális bejelentés is! A Xiaomi lecseréli a MIUI-t a Xiaomi 14 sorozattal kezdődően, az operációs rendszer neve pedig: HyperOS

HyperOS, a Xiaomi új operációs rendszere lesz a Xiaomi 14-en

Az utóbbi hónapban nagy port kavart a Xiaomi új operációs rendszeréről a pletyka áradat. Sokan, még a kínai Xiaomi közösségi oldalon is MiOS-ről regéltek, hogy ilyen meg olyan, de csak kacsa volt. Aztán jöttek a képernyőképek az alpha verzióról, meg frissítésről, de az is mind fake volt. Erre ráfejeltek egy Surge OS képernyőképpel, ami mára valósággá vált, mivel Kínában így hívják az új oprendszert. De arra már nem kapunk választ, hogy ez a Xiaomi műve volt e, vagy csak az internet népének volt túl nagy a képzelete.



HyperOS, a Xiaomi új operációs rendszere lesz a Xiaomi 14-en

Szóval ma reggel Lei Jun, a Xiaomi vezére lerántotta a leplet a Xiaomi új operációs rendszerének nevéről. Az angol megfelelője Xiaomi HyperOS lett, ezt azért így írtam, mert kínai nyelven nem ez a neve, hanem Xiaomi Surge OS. Ez a Xiaomi által tervezett és gyártott processzorok neve is. Először volt a Xiaomi SurgeS1 SoC, amivel le akarták váltani az MTK procikat, de nem sikerült. Majd ráálltak az akkumulátor töltés vezérlésre és így született meg a Xiaomi Surge P1/G1 töltési rendszer és akkumulátor management chipek.

Xiaomi HyperOS

“Kulcsfontosságú ugrás “az emberek, az autók és az otthonok teljes ökológiája felé”. Hamarosan megjelenik a Xiaomi HyperOS „Emberközpontú, teljesen környezetbarát operációs rendszer az emberek, az autók és a családok számára” címmel, ezért maradjon velünk.” – Xiaomi

HyperOS, a Xiaomi új operációs rendszere lesz a Xiaomi 14-en

Lei Jun hosszan kifejtette egy másik posztjában, a Xiaomi HyperOS születését, ezt most elsőként olvashatjátok magyar nyelven:

“Most jelentettük be: a Xiaomi új operációs rendszert indít, a Xiaomi Surge OS-t (Xiaomi HyperOS). Ez egy korszakalkotó mérföldkő a Xiaomi számára, egy kulcsfontosságú ugrás az “ember, autó, otthon teljes ökológiája” felé. Ebben a pillanatban a szívem, izgatott, hullámzó.

Tizenhárom évvel ezelőtt, 2010. augusztus 16-án hivatalosan is megszületett a MIUI, a Xiaomi első terméke. 13 év, néhány mérnöktől 4000-5000 fős szoftvercsapatig; a kezdeti “100 álomszponzortól” 1,175 milliárd kumulatív felhasználóig világszerte; a csak négy általánosan használt funkció első verziójától a keresztirányú összeköttetés és az interoperabilitás keretének mélységének aljára; a felhasználó barátja, hogy a legkönnyebben használható és humánus rendszerélményt tegye meg, mindig is a MIUI állandó törekvése volt. A felhasználókkal való barátkozás és a legkönnyebben használható és felhasználóbarát rendszerélmény kialakítása mindig is a MIUI változatlan törekvése volt. Most eljött az idő, hogy átlépjünk rajta. A Xiaomi nemcsak okostelefonokkal, hanem egy hatalmas, több mint 200 kategóriát átfogó intelligens ökoszisztémával is rendelkezik, és az “emberek, autók és otthonok teljes ökoszisztémája” hamarosan befejezi a zárt hurkot. A mindent átfogó internet korszakában a különböző eszközökben érintett operációs rendszerágazatok összetettsége és hatalmas száma, valamint a különböző rendszerek és protokollok közötti ökológiai kapcsolati szakadék meghaladhatja sokak képzeletét.

A Xiaomi Surge OS-t erre a célra fejlesztettük ki, és már régóta készültünk rá. 2014-ben, az IoT-üzletág kialakulásának kezdetétől fogva megkezdtük a feltáró fejlesztést és a validálást. 2017-ben hivatalosan megnyitottuk az új rendszer fejlesztését, egy sor konvergens rendszerkerettel, amely egységesíti és támogatja az eszközök és alkalmazások teljes ökoszisztémáját, amire törekszünk.

Ma egy szilárd és fontos lépést teszünk: hivatalosan is megszületett a #Xiaomi Surge OS#, amely “emberközpontú, teljes mértékben ökológiai operációs rendszert hoz létre az emberek, az autók és az otthonok számára”. Ez az Android és a saját fejlesztésű Vela rendszerfúzió mély evolúcióján alapul, teljesen újraírva az alapul szolgáló architektúrát, a jövő több tízmilliárd eszközének, több tízmilliárd kapcsolatának, hogy jó munkát végezzen a mindent internet nyilvános bázisának. Ez egy szuper hatalmas mérnöki rendszer, ezért mérnökeink Xiaomi HyperOS-nek nevezték el. az első Xiaomi Surge OS-sel felszerelt készülék a Xiaomi 14, amely “ugrásszerű frissítéseket” hoz. milyen elvárásai és javaslatai vannak a “Xiaomi Surge OS”-sel kapcsolatban?

Mától fokozatosan búcsút veszünk a MIUI-tól!

Köszönöm minden barátomnak, aki támogatja a MIUI-t. A MIUI örökre az emlékeinkben marad.” – Lei Jun



MIUI

A Xiaomi 14 sorozat kínai bemutatójára hamarosan sor kerül, a Qualcomm rendezvénye után, már akár október 27-én, az az jövőhéten pénteken. Ezzel elindul egy új korszak a Xiaomi életében és a miénkben is. 2013-ban létrehoztam a MIUI Magyarország közösségét, a kínai MIUI, magyar nyelvű terjesztése érdekében. Azóta persze a Xiaomi átvette a fordításunkat és maga kezeli, abból lett a ma is ismert Globális verzió és majd a szétszabdalt EEA.

Egyelőre arról még nincs hír, hogy a globális MIUI mikor fog megszűnni és fokozatosan áttérni a HyperOS-re. Lei Jun, Twitteren, vagyis X-en csak annyit válaszolt a kérdésre, hogy “stay tuned“, szóval maradjatok velünk. Ebből arra lehet következtetni, hogy hamarosan elindul a globális változat is, csak győzzük kivárni. Pedig még mindig terjengenek olyan pletykák, hogy Kínán kívül marad a MIUI és csak Kínában lesz Surge OS. De már ezek sem igazak, hisz akkor nem kapott volna angol, globális nevet.

De ha már évek óta tervezik a MIUI leváltását, akkor miért jelentették be nem rég a Redmi K60 Ultra bemutatóján, hogy ez lesz az első Redmi, ami megkapja a MIUI 15 frissítést? Vagy még jönni fog a MIUI 15 és utána kap mindenki Xiaomi HyperOS frissítést??? Sok itt a kérdés még…

Mennyire volt hasznos ez a bejegyzés?

Kattintson egy csillagra az értékeléshez!

Átlagos értékelés / 5. Szavazatok száma:

Eddig nincs szavazat! Legyen Ön az első, aki értékeli ezt a bejegyzést.

Mivel hasznosnak találtad ezt a bejegyzést...

Kövess minket a közösségi médiában!

Sajnáljuk, hogy ez a bejegyzés nem volt hasznos az Ön számára!

Javítsuk ezt a bejegyzést!

Mondja el, hogyan javíthatnánk ezt a bejegyzést?

- Hirdetés -