- Hirdetés -
()

2019 júniusában Kína hivatalosan is elindította az 5G kereskedelmi használatát. 2022 végére az 5G bázisállomások száma elérte a 2.312 milliót, ami a világ összlétszámának több mint 60%-át teszi ki, és kiépült a világ legnagyobb 5G hálózata.

Bekerült a Xiaomi a 10 legjobb 5G vállalat listájára

Egy tavalyi jelentés kimutatta, hogy Kína nemcsak a világ legnagyobb 5G-hálózatával rendelkezik, hanem az 5G-szabadalmak nagyhatalma is. A világszerte bejelentett több mint 210.000 5G szabvány alapvető szabadalom közül a Kína által bejelentett szabadalmak közel 40%-át teszik ki, egyben a világon is az első helyet foglalják el.

A 10 legjobb 5G szabadalmi vállalat

A Kínai Információs és Kommunikációs Technológiai Akadémia nemrégiben kiadta a „Global 5G Standard Essential Patents and Standard Proposal Research Report (2023)” című dokumentumot. Konkrét adatok azt mutatják, hogy az első 10 hatékony globális szabadalmi családdal rendelkező vállalat között a kínai vállalatok 5 helyet foglalnak el, ami 1-gyel több, mint tavaly.

Bekerült a Xiaomi a 10 legjobb 5G vállalat listájára

A lista élén a Huawei végzett, ami nem  meglepő, hisz rengeteg 5G szabadalommal rendelkezik. További kínai vállalat a listán, a ZTE, OPPO, Datang és a lista legvégén a Xiaomi. És ez a lényeg, a Xiaomi most először került be a listába, amellyel az első 10 vállalat közé került.

Bekerült a Xiaomi a 10 legjobb 5G vállalat listájára



Az 5G szabvány

A standard-essential szabadalmak az angol SEP (Standards Essential Patents) kifejezésből származnak. A standard-essential szabadalmak olyan szabadalmakra utalnak, amelyek nélkülözhetetlenek a szabvány végrehajtásához, és szabadalmakként értelmezhetők, amelyeket egy szabvány végrehajtása elkerülhetetlenül megsért. A szabványhoz elengedhetetlen szabadalmakat főként az Európai Távközlési Szabványügyi Intézet (ETSI), egy non-profit távközlési szabványügyi szervezet, egyben a három legnagyobb európai szabványügyi szervezet egyike hozza nyilvánosságra. Az Európai Távközlési Bizottság 1988-ban hagyta jóvá.

Mivel a szabvány alapvető szabadalomban szereplő technológia benne van a szabványban, a szabvány megvalósítójának a technológiát kell használnia a szabvány megvalósításához, és nem kerülheti el a szabványos alapvető szabadalmat. Ha alternatív technológiákat alkalmaznak a szabványos alapvető szabadalmak megkerülésére, akkor óriási K+F költségek merülnek fel, és mérlegelni kell az alternatív technológiák piac általi elfogadását is, ami összességében nem éri meg.

A Qualcomm például számos 4G/3G/2G alapvető szabadalommal rendelkezik, és szabadalmi díjat számíthat fel az okostelefonokért világszerte. A kínai piacon zajló mobiltelefon szállítások alapján a Qualcomm várhatóan évente több tízmilliárd szabadalmi díjat szed be a kínai mobiltelefon gyártóktól. Az Apple-t a Qualcomm szabadalmak megsértése miatt is beperelték, és végül rendkívül magas elszámolási díjakat kellett fizetnie.

Az 5G korszakban a kínai vállalatok aktívan részt vesznek a szabványok kidolgozásában és a szabványokhoz nélkülözhetetlen szabadalmak kidolgozásában. Ez a jelentés azt mutatja, hogy a kínai vállalatok továbbra is megtartják vezető pozíciójukat.

Bár a Xiaomi bekerülése a top 10-be meglepő, kár, hogy bár továbbra is a Huawei az első helyen áll, korlátozzák az olyan alapvető termékek, mint a chipek, és az elmúlt két évben nem tudott 5G mobiltelefonokat piacra dobni, illetve piaci részesedése a mobiltelefon piac tovább csökkent.

Mennyire volt hasznos ez a bejegyzés?

Kattintson egy csillagra az értékeléshez!

Átlagos értékelés / 5. Szavazatok száma:

Eddig nincs szavazat! Legyen Ön az első, aki értékeli ezt a bejegyzést.

Mivel hasznosnak találtad ezt a bejegyzést...

Kövess minket a közösségi médiában!

Sajnáljuk, hogy ez a bejegyzés nem volt hasznos az Ön számára!

Javítsuk ezt a bejegyzést!

Mondja el, hogyan javíthatnánk ezt a bejegyzést?

- Hirdetés -