- Hirdetés -
()

A 100. verzióhoz közelít a két népszerű webböngésző, a Google Chrome, és a Mozilla Firefox. Ebből azonban gond adódhat, bizonyos webhelyeknél ugyanis anomáliát okoz a háromjegyű verziószám.

google chrome androidos
Fotó: TechRadar

A Mozilla és a Google tavaly nyáron kísérletet tett a 100. verzió kapcsán: megnézték, hogy reagálnak a weboldalak akkor, hogyha a verziószám háromjegyűvé válik hirtelen a korábbi kétjegyű helyett, Az eredménye az lett, hogy bizonyos oldalak nem kezelik túl jól, előfordulhat az is, hogy nem támogatottnak titulálják a böngészőt, és egyszerűen nem hajlandóak működni.

A HBO Go, a Yahoo, és a Slack is érintett volt a probléma kapcsán.

A gond az user agentben gyökerezik.

Mi az az user agent?

Amikor meglátogatunk egy weboldalt, böngészőnk egy sort küld magáról minden egyes kapcsolódáskor a weboldal szerverének, ami valahogy így néz ki általában:

Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:97.0) Gecko/20100101 Firefox/97.0

Ez fantasztikus, hiszen így a weboldalak tudják, milyen böngészővel látogattuk meg őket, így ennek megfelelő tartalmat tudnak nyújtani.

Baj lehet a 100-as verziókkal

Azonban, mint az informatikában sokszor, itt is előfordulat, hogy nem jól kezelik le ezeket az azonosítókat. Nem gondoltak arra az adott programok megírásakor, hogy valaha is működniük kell háromjegyű számokkal.

Sokak által használt könyvtárakban lehetnek úgynevezett hardkódolt megoldások, amik csak a kétszámjegyű verziókkal számoltak. Ezek gyakran a weboldalak üzemeltetői elől is rejtve vannak, hiszen nem vizsgálják az adott könyvtárat (forráskódot), csak használják a funkcióit.

A Google és a Mozilla is különböző óvintézkedéseket tett, de jelenleg az tűnik a legjobb ideiglenes megoldásnak amennyiben nem oldódik meg időben a probléma, hogyha befagyasztják az user agent stringeket a 99-es verzióra, egészen addig, amíg a honlapok üzemeltetői megfelelően fel nem készülnek a változásokra.

Ha esetleg üzemeltetünk weboldalt, és szeretnénk megbizonyosodni arról, hogy nem lesz gond a 100-as verziókkal, a Firefox Nightly kiadásában a beállítások között található egy Firefox 100 User-Agent String opció, melynek segítségével kipróbálhatjuk, mi történik majd a verzióváltáskor.

Átlag felhasználóként érdemes kivárni, hogy mi fog történni. Ha nem oldódik meg a gond, az user agent manuális átállítása segíthet.

Mennyire volt hasznos ez a bejegyzés?

Kattintson egy csillagra az értékeléshez!

Átlagos értékelés / 5. Szavazatok száma:

Eddig nincs szavazat! Legyen Ön az első, aki értékeli ezt a bejegyzést.

Mivel hasznosnak találtad ezt a bejegyzést...

Kövess minket a közösségi médiában!

Sajnáljuk, hogy ez a bejegyzés nem volt hasznos az Ön számára!

Javítsuk ezt a bejegyzést!

Mondja el, hogyan javíthatnánk ezt a bejegyzést?

- Hirdetés -