- Hirdetés -
()

A HD 84406 jelű csillagról már korábban is készített képet a James Webb, ám a tudósoknak most sikerült 18 fénypontból egyet csinálni. 

A Hubble űrtávcső utódjának szánt szerkezet február 2-án látott hozzá az első fotó elkészítéséhez, amely a HD 84406 kódjelű csillagot ábrázolja, amely a Földtől mintegy 260 fényévnyire található a Nagy Medve csillagképben, nem messze a Göncölszekértől. Mivel a tükör részegységei ekkor még nem voltak teljesen finomhangolva, az űrügynökség által közölt fotó egy igen furcsa kép lett: a már említett csillag helyett 18 különálló fénypontot látni rajta.

A kutatók célja az volt, hogy úgy sikerüljön beállítani a tükröket, hogy a 18 fénypöttyből a végére egy legyen, és ez úgy tűnik, nemrégiben sikerült is nekik. A nemrég közölt felvétel ugyanazt a csillagot ábrázolja, ám a fénypontok itt már egy képpé álltak össze, ami azt jelenti, hogy a tudósoknak sikerült a tervek szerint módosítani a beállításokat.

HD 84406 james webb
Fotó: NASA

A hihetetlenül komplex James Webb űrtávcső január 24-én érte el úticélját, a Földtől mintegy 1.5 millió kilométerre lévő második Lagrange-pontot. Az űrteleszkóp a világegyetem legkorábbi korszakáról gyűjt információkat, a bolygónk légköre által nagyrészt elnyelt, infravörös tartományban fogja vizsgálni a kozmoszt, a Naprendszeren belüli bolygókat és holdakat, valamint a legősibb és a legtávolabbi galaxisokat.

Mennyire volt hasznos ez a bejegyzés?

Kattintson egy csillagra az értékeléshez!

Átlagos értékelés / 5. Szavazatok száma:

Eddig nincs szavazat! Legyen Ön az első, aki értékeli ezt a bejegyzést.

Mivel hasznosnak találtad ezt a bejegyzést...

Kövess minket a közösségi médiában!

Sajnáljuk, hogy ez a bejegyzés nem volt hasznos az Ön számára!

Javítsuk ezt a bejegyzést!

Mondja el, hogyan javíthatnánk ezt a bejegyzést?

- Hirdetés -