- Hirdetés -
()

A Xiaomi hálózati eszközei egyre népszerűbbek, ami nem is véletlen, hiszen remek hardver-szoftver kombinációval, és nem mellesleg abszolút elérhető árral kínálják mindenkinek a legújabb technológiákat.

A bevezető kicsit marketingesre sikerült, azonban két év távlatában beszélek – 2018 óta használom a Mi Router 3-at, illetve a 3G-t tavaly márciusban szereztem be. Ugyan az első Xiaomi routeremet egy sajnálatos hibával a közelmúltban túlvilágra küldtem, a 3G-t immáron egy éve üzembe helyeztem, és abszolút meg vagyok vele elégedve.

OpenWRT!

A szoftver a nyílt forráskódú OpenWRT-n alapul, és egy átlagfelhasználó igényeit abszolút kielégíti. Személy szerint jobb szeretem a saját kézzel telepített, tiszta változatot, mely egyébként jó pár Xiaomi routerre elérhető, és a felhasználás határait a DIY internet rádiótól egészen az IoT végpontig, vagy akár DIY Zigbee gatewayig szélesíti ki.

Az antilinuxosoknak pedig csak annyit mondanék: Nem kell mindent terminálban beállítani.

Korábban már volt szó az AX3600-ról, erről bővebben itt olvashattok. Napirendi pontunk az AIoT széria legfrissebb darabja, a Mi AIoT AC2350. Egy új router, ami bár nem WiFi 6-os, mégis rengeteg potenciált hordoz magában – és árban is jóval kedvezőbb.

WiFi 5, avagy 802.11AC

A WiFi 5 a legtöbb helyre elég (ha nektek is kínai, miért WiFi 5 vagy 6, nos, az egyszerűség kedvéért, még ha ezt nem is sikerült eltalálni. Azonban a hálózatok terén jártasaknak többet mond az, hogy 802.11 AC)

A fókusz ezen router esetén nyomatékosan az IoT-n, azaz a Mi Home appal működő WiFis okoskütyükön van. A cél az, hogy a lehető legjobban működjenek együtt. Őszintén szólva, mivel nekem első dolgom a firmware csere minden kínai eszközön, nem mond ez túl sokat, de akik a felhős megoldások hívei, hasznát fogják ennek venni, ebben biztos vagyok.

MU-MIMO

És van itt még valami, a MU-MIMO. Hogy mire jó ez pontosan? Nos, a WiFi szabvány egy alapvető korlátja az, hogy a router csak egy eszközzel tud kommunikálni egy időben.

Képzeljük el úgy, mintha két futószalag közt állnánk, és folyton egyikhez, és a másikhoz fordulván végeznénk munkánkat egy kézzel. Mi történik ekkor? Ugyan mindkét feladat elvégzettnek mondható, azonban elvesztegetjük az időnket azzal, hogy két feladatot látunk el egymás után. Mi lenne, ha egyszerre két dolgot tudnánk elvégezni, vagy akár többet, annak függvényében, hogy hol van ránk szükség?

Nos a példában ez már szinte lehetetlennek tűnik, hiszen két kezünk van összesen, a WiFiben viszont megoldható. Egy mozdulattal, és két kezünk segítségével két dobozt is mozgathatunk, nem kell egymás után végezni a munkát.

Ezt nyújta az MU-MIMO. Kisebb lesz a válaszidő, mely nagyon fontos sok esetben.

Mennyiért kínálják, és megéri vajon?

Kellemes árazása van, ugyanis nagyjából 54 dollár körül, azaz 20.000 forint környékén vásárolhatunk magunknak egy ilyet a jövőben, ez persze csak becslés, és természetesen változhat még.

Én azt mondom, szerintem meg. De nem mindenkinek! Egy “sima” 802.11AC, azaz 5Ghz-t tudó router manapság már rendkívül kedvező áron beszerezhető, és ha mindezekre nincs szükségünk (ennek azért utána kell járni), azt mondom, nyugodt szívvel vásároljunk egy Mi Router 3G-t, elégedettek leszünk vele.

Mennyire volt hasznos ez a bejegyzés?

Kattintson egy csillagra az értékeléshez!

Átlagos értékelés / 5. Szavazatok száma:

Eddig nincs szavazat! Legyen Ön az első, aki értékeli ezt a bejegyzést.

Mivel hasznosnak találtad ezt a bejegyzést...

Kövess minket a közösségi médiában!

Sajnáljuk, hogy ez a bejegyzés nem volt hasznos az Ön számára!

Javítsuk ezt a bejegyzést!

Mondja el, hogyan javíthatnánk ezt a bejegyzést?

- Hirdetés -