- Hirdetés -
()

Rendszeres YouTube követőink pont tőlem hallhatták még tavaly nyáron, hogy én már temettem a Pocophone brandet. Egy évvel a Poco F1 megjelenését követően sem volt hír utódmodellről, távozott Jai Mani is a Pocophone vezetője, az indiai márka tetszhalott állapotba került.  2020 év elején aztán újjáéledt a brand, levált a Xaomiról, és több modellt jentettek be erre az évre. Első idei modelljének fejlesztésére szinte semmit sem kellett költeniük, egyszerűen átcímkézték a Kínában már 2019 év végén bejelentett Redmi K30 4G változatát, és megszületett a Poco X2. A bemutatót február 4-én tartották Indiában.

A Xiaominál már bevett szokás (elsősorban költséghatékonyságból), hogy egy már bemutatott modellből a különböző piacokra eltérő elnevezéssel mutatnak be okostelefonokat. Legutóbb ilyen volt a kínai/indiai piacokra szánt Redmi K20 és K20 Pro, melyet a Global piac – köztük mi magyarok is – Mi 9T és 9T Pro néven kaptunk. Előfordul azonban, hogy csak komponenseket cserének ki (pl. Redmi Note 7 Pro) és ezeket például csak Indiában forgalmazzák.

Poco X2 specifikáció

A készülék nem épp kompakt fizikai mérettel rendelkezik:

  • 165.3 x 76.6 x 8.79 mm
  • 208g
    a 6.67″-es kijelzőjével a Redmi Note 8 Pro és a Mi Max 3 között helyezkedik el.

Processzor

A telefon meghajtásáért az a Snapdragon 730G nyolcmagos (8nm) processzor felel (folyadékhűtéssel), amit a Mi Note 10/10 Pro-ból már megismerhettünk, és a 108MP-es szenzorral bizony nem bizonyult túl pörgősnek. Az Android 10 főverzión a MIUI 11 ugyan szépen elketyeg, azonban könnyen meg lehet akasztani a kamera alkalmazással. Remélhetőleg a Poco X2-ben sem a 64MP-es Sony IMX686 szenzor, sem a 120Hz-es IPS kijelző nem okoz gondot.

Kijelző

A 6.67″-es teljes (RealityFlow) kijelző 20:9-es (Cinematic Display) képaránnyal és FHD+ (1080×2400) felbontással rendelkezik. A panel IPS, viszont HDR10 támogatással, és 120 Hz-es képfrissítéssel. A kijelző tetején nem találunk csepp notch-ot, az elülső dupla szelfikamera egység a jobb felső sarokba látható lyukba (Hole-Punch) került beépítésre. Hogy ez mennyivel szebb megoldás, mint az eddig, azt mindenki maga döntse el.

Az IPS kijelző miatt az ujjlenyomat szenzor nem a panel alá, hanem a keret jobb oldalára került.


A kijelző védelmét Gorilla Glass 5 üveggel oldották meg.

Kamera

A hátsó quad kamera egység 4 szenzort tartalmaz, melyet vertikális tájolásban, szimmetrikusan középre helyeztek el. A hosszú fekete kamera sort kör alakú csiszolással dobták fel, amely, ha nem is számít egyedi megoldásnak, mindenképpen szép.
A Sony IMX686-os szenzora 64MP-es (széles látószöggel; 1/1.7″ szenzormérettel; f/1.9 blendével; 1.6µm-es 4 az 1-ben nagy képpontokkal), ami várhatóan sokkal jobban teljesít majd a tesztekben, mint a Redmi Note 8 Pro-ban használt Samsung szenzor.
Optika stabilizálást nem kapunk, sem lézeres fókuszt, az élességállítást be kell érjük a PD-autofókusszal. Az ultraszéles (120° FOV) látószög 8MP-es szenzort, míg a makró szokásosan 2MP-es felbontást kapott (2cm-es közel ponttal), ahogy a porté szenzor is. Utóbbi használható a VLOG módhoz is, amit a CC9 Pro és Mi Note 10 modelleknél próbáltunk is. Továbbra is választható a Kamera alkalmazásban a 960fps-es szuper lassított mód, 4K tartalmat 30fps-ben készíthetünk. Nem maradt ki a RAW mód sem, így a MIUI kamera algoritmusa helyet mi magunk tudjuk feldolgozni alkotásainkat.

Szelfikhez az előlapi 20MP + 2MP-es AI támogatású dupla szenzort használhatjuk megtámogatva tucatnyi szépítő funkcióval, és Movie móddal.

Akkumulátor

Azt a Redmi Note 8 Pro vagy épp a Mi Note 10 teszt után tudjuk, hogy  a 4500mAh (Redmi Note 8 Pro), vagy az 5260mAh (Mi Note 10) papíron ugyan jól hangzik, de a kevésbé jól sikerült optimalizáció miatt nem számíthatunk 2-3 napos akkuidővel (ha az akkukímélő mód nincs aktiválva). A Poco X2 is 4500mAh-ás akkumulátor kapott, amihez ugye ott egy IPS kijelző 120Hz-es képfrissítéssel. A 27W-os gyors töltés támogatáshoz mellékelték is a 27W-os töltőfejet, így bő egy óra (68 perc) alatt teljesen feltölthető az akkumulátor.

Egyéb jellemzők

A Poco X2-n is megtalálható a 3.5 mm-es jack csatlakozó (Hi-Res Sound tanúsítvánnyal), az infraport, rendelkezik P2i víztaszító bevonattal, alkalmas VoWiFi kapcsolatra, Bluetooth szabványból már az 5-ös szabványt támogatja,

Változatok, színek, árazás

A Poco X2 három színben kapható: Atlantis Blue, Matrix Purple és Phoenix Red.

Kétféle memóriával (6GB és 8GB LPDDR4X), valamint háromféle (64GB, 128GB, 256GB UFS 2.1) háttértár mérettel érhető el a Poco X2:

  • 6GB + 64GB – 225 dollár (magyar adóterhekkel kb. 92.500 Ft)
  • 6GB + 128GB – 238 dollár (magyar adóterhekkel kb. 97.900 Ft)
  • 8GB + 256GB – 281 dollár (magyar adóterhekkel kb. 114. 900 Ft)

A háttértár 512GB-ig bővíthető. Az árazás tehát tehát igen baráti, amire Indiában szükség is van, hiszen a konkurens Realme erősen jön fel a Xiaomi nyakára. A magyar forintos árakat csak azért kalkuláltam, hogy ha nálunk forgalomba kerülne, nagyjából mire számíthatunk.
A Poco azt reméli, az X2 sikeresebb lehet, mint a Realme ajánlata. Bár a hivatalos termékoldal még hiányzik (a cikk írásakor), a Flipkart specifikációiból kiderül, hogy bizony a B20-as 4G frekvenciát azX2 sem támogatja. Így egyelőre erősen kérdéses, hogy a Redmi K30 4G / Poco X2 modellek közül az esetleges Global forgalmazást melyik brand alatt fontolgatja a Xiaomi.

A végére egy kis kicsomagolós fotó pakk az androidcentral jóvoltából:

 

 

Mennyire volt hasznos ez a bejegyzés?

Kattintson egy csillagra az értékeléshez!

Átlagos értékelés / 5. Szavazatok száma:

Eddig nincs szavazat! Legyen Ön az első, aki értékeli ezt a bejegyzést.

Mivel hasznosnak találtad ezt a bejegyzést...

Kövess minket a közösségi médiában!

Sajnáljuk, hogy ez a bejegyzés nem volt hasznos az Ön számára!

Javítsuk ezt a bejegyzést!

Mondja el, hogyan javíthatnánk ezt a bejegyzést?

- Hirdetés -