A Redmi Buds 6 a Xiaomi legújabb belépő szintű vezeték nélküli fülhallgatója. A Redmi Buds 5 sikerét követően a hatodik generációs modell továbbfejlesztett zajszűréssel, kettős meghajtóval és négy mikrofoncsoporttal rendelkezik. Az új modell ára 2799 INR, ami valamivel kevesebb, mint az előző generáció ára.
Kialakítás és kényelem
A Redmi Buds 6 hasonló kialakítással rendelkezik, mint az előző generációs modell, különösen a tok tekintetében. A tok még mindig ugyanazzal a téglalap alakú kialakítással rendelkezik, amely úgy néz ki, mint egy Impact Mints tok. A fedél viszonylag könnyen nyílik és kellemesen tompított puffanással záródik is. A tok teteje és alja matt felületű, míg az oldala fényes.
A tok elején található az USB-C töltőport és az állapotjelző LED. Attól függően, hogy melyik irányból jön a töltőkábel, lehet, hogy tetszeni fog, vagy nem tetszeni fog, hogy az USB-port ugyanazon az oldalon van, mint a LED. A LED-csík balról jobbra lépcsőzetesen világít, hogy jelezze a tokban maradt akkumulátor mennyiségét és a töltés állapotát is.
A párosítás gombja a tok jobb szélén található. Első pillantásra meglepően nehéz észrevenni, és szinte tökéletesen beleolvad az oldalsó kivitelbe. Emellett kissé nehéz megnyomni, és lehetett volna kényelmesebben is kialakítani.
A fülhallgató frissített dizájnnal rendelkezik, de ugyanazzal a fényes csíkkal a kifelé néző szélén. A forma többi része, különösen a belső oldalról nézve, figyelemre méltóan hasonlít az AirPods Pro kialakításához.
A fülhallgató és a tok általános kivitelezése és tapintása kissé műanyagos, ami ebben az árkategóriában várható. A fülhallgató IP54-es besorolással rendelkezik a por- és fröccsenésállóság tekintetében. A tok azonban nem védett.
A kényelem kiváló volt a fülemnek, a fülhallgatók alig észrevehetőek, ha egyszer viseltem őket. Emellett minimális nyomással csúsznak be és ki a fülbe a belső fülre gyakorolt minimális nyomással. Órákig viseltem ezeket, teljesen fáradtság vagy kellemetlen érzés nélkül.
Szoftver
A Redmi Buds 6 kompatibilis a Xiaomi Earbuds alkalmazással, amely Android és iOS rendszereken érhető el.
Az alkalmazáson keresztül olyan funkciókat vezérelhet, mint a hanghatások, gesztusok és még sok más. Kiválaszthatja az ANC módot, és finomhangolhatja az egyéni beállításaikat is.
Sajnos az alkalmazásnak van néhány bosszúsága. Volt egy óriási banner a három hónapos ingyenes Spotify előfizetésről, amit nem lehetett eltávolítani. Sőt, az előfizetés nem is volt elérhető a kattintásra. Az alkalmazás arra is kényszerít, hogy a fülhallgatók firmware-frissítéséhez egy Xiaomi-fiókba jelentkezzünk be, ami nyilvánvalóan nevetséges. Az alkalmazás Androidos telefonokon ok nélkül teljes képernyőre vált, ami elrejti a tetején lévő állapotsort. És végül, valaki javítsa ki az ANC gombok nevetséges beállítását, mivel a középső még csak távolról sem közelít a közepéhez.
A Xiaomi Earbuds alkalmazás alapértelmezett hangbeállításokkal rendelkezik, amelyek között négy audio előbeállítás és egy 8 sávos egyéni EQ található. Van egy immersive sound funkció is, amely a Spatial Audio-hoz hasonlóan bármilyen forrással működik.
Ha a fülhallgatót Xiaomi telefonnal párosítja, akkor nem kell telepítenie az alkalmazást, mivel a beállítások a Bluetooth beállításokba vannak beépítve. Itt azonban kicsit másképp mennek a dolgok, mint az alkalmazásban.
Bár a legtöbb funkció ugyanaz, az alkalmazás a standard EQ-előbeállítások vagy az egyéni EQ helyett személyre szabott hangfunkcióval rendelkezik. Ennek segítségével meghallgathatsz hangkivágásokat, és kiválaszthatod a kívánt hangzást, hogy egy egyéni profilt hozz létre számodra. Az én teszteléseim során azonban a kalibrálás után létrehozott végleges profilok mindig nagyon másképp hangzottak, mint amit korábban hallottam, és így mindig használhatatlanok voltak.
Ezek a lehetőségek azonban a Xiaomi telefonon belüli hangbeállításokhoz is kapcsolódnak. Ha a telefonon engedélyezve van az Atmos, akkor ezek az opciók egyszerűen nem lesznek elérhetők a Bluetooth beállítások között, és nincs nyilvánvaló oka annak, hogy miért. Továbbá, ha a telefon beállításaiban az Eredeti hangot választja, akkor a hangopciók elérhetőek lesznek a fülhallgató beállításaiban, de valójában nem csinálnak semmit. Ahhoz, hogy a fülhallgató beállításai hatékonyak legyenek, engedélyeznie kell a Xiaomi Sound effektust a telefonon, ami feleslegesen zavaros és bonyolult.
Összességében a szoftveres élmény itt hagy kívánnivalót maga után, és mind a Xiaomi Earbuds alkalmazás, mind a Xiaomi telefonok natív élménye munkát igényel, hogy a piacon lévő más márkákkal azonos szinten legyen.
Teljesítmény
Hangminőség
A Redmi Buds 6 kettős meghajtóval rendelkezik, amely egy 12,4 mm-es titán bevonatú dinamikus meghajtóból áll a mély és középfrekvenciákhoz, valamint egy 5,5 mm-es piezoelektromos meghajtóból a magas frekvenciákhoz. A fülhallgatók Bluetooth 5.4 segítségével csatlakoznak, és támogatják az SBC és AAC kodekeket.
A hangminőségről szóló beszélgetést az ANC kikapcsolásával kezdem, és később látni fogod, hogy miért. Az ANC kikapcsolásával a Redmi Buds 6 meglehetősen jó hangzású fülhallgató, kellemes hangolással a dobozból.
Az általános hangzás közepes basszusú előre, így sok dübörgést és melegséget kapunk a hangban, de anélkül, hogy ez túlhordó vagy túlzottan dübörgő lenne. Emellett robusztus középtartományt is kap, amelyet nem áldoztak fel a tipikus V-alakú hangolás javára, ami testes, jó hangszínnel rendelkező, telt énekhangot eredményez. A magasabb tartományban a hangzásból hiányzik egy kis csillogás és levegő, ami kissé homályos részleteket eredményez. Azt gondolnánk, hogy a piezoelektromos meghajtó segít ezen, de az alapértelmezett hangolás nem igazán használja ki a kettős meghajtó konfiguráció előnyeit.
Mégis, a hangolás nem olyan sötét, mint például a Sony WF-C510 esetében, de hiányzik belőle a Nord Buds 3 Pro élénksége. A Redmi Buds 6 azonban a legkiegyensúlyozottabb hangzású a csoportból, szélesebb körben vonzó hangzással, amely számos műfajjal és médiával működhet.
Itt jutunk el az ANC teljesítményéhez. Az ANC bekapcsolása jelentősen megváltoztatja a hangzás hangszínét, amely nagyon természetellenes és mesterséges tónusú. Feltűnően összenyomottabbnak és dobozosabbnak is hangzik, ahogy a hangszínpad összeomlik, és a hang a kép közepére kerül. A basszus is kissé üregesnek és fásan hangzik. A telt, tisztább, légiesebb és szélesebb hangzáshoz képest, amikor az ANC ki van kapcsolva, ez egy komoly visszalépés.
Az egyik dolog, amit a felülvizsgálati folyamat során észrevettem, hogy minden alkalommal, amikor bármilyen hangfeldolgozást vezettek be, legyen az ANC, EQ, személyre szabott hangzás vagy valami más, mindig mesterségesebbé tette a hangzást, szinte fémes hangszínnel. Vagy a Xiaomi hangfeldolgozása nem elég kifinomult, vagy a fedélzeti chipset egyszerűen nem rendelkezik a megfelelő képességekkel ahhoz, hogy a feldolgozást elég gyorsan és valós időben elvégezze, így megelégszik azzal, hogy rosszul csinálja. A fülhallgatók hangja akkor a legjobb, ha szó szerint minden egyes effekt és funkció ki van kapcsolva. Ez alól az egyetlen kivételnek az átlátszósági mód tűnik, amely ugyanolyan jól szól, mint a kikapcsolt ANC mód.
Mikrofon
A Redmi Buds 6 nagyon jó mikrofon-teljesítménnyel rendelkezik. A hangminőséget csendes szobában tesztelve a hang tisztán és természetesen szólt, észrevehető zajcsökkentési műtermékek nélkül. Zajos környezetben tesztelve a hang kivehető maradt, és a háttérzaj jól elkülönült, bár időnként volt néhány hangos pattogó hang. Mégis, a legtöbb környezetben a mikrofon minősége lenyűgöző.
Zajcsökkentés
A Redmi Buds 6 lenyűgöző zajszűrési teljesítményt nyújt egy termékhez képest az árkategóriájában. A mindennapi zajokkal, például ventilátorokkal, légkondicionálóval, légtisztítókkal stb. szemben végzett tesztelés során a fülhallgatók a legtöbb esetben nagyon jól teljesítenek. Az egyetlen probléma, hogy nem csillapítják annyira a magas frekvenciájú hangokat, így néhány hang, például a folyó víz vagy bizonyos gépek zaja átjut.
Zajosabb környezetben, például repülőgépen a Redmi Buds 6 ismét tisztességes munkát végez. A drágább fülhallgatókkal, például a Google Pixel Buds Pro 2-vel összehasonlítva a középtartományban valóban több zajt engednek át, de a Pixel Buds annyival drágább, hogy ez még csak közel sincs így. A hasonló árú riválisokkal, például a Nord Buds 3 Pro-val összehasonlítva a Redmi Buds 6 meglehetősen hasonlóan teljesít, sőt, a középfrekvenciákon valamivel több zajt csillapít, miközben több magas frekvenciájú hangot enged be. Úgy tűnik, hogy maga az ANC is rendelkezik saját magas frekvenciájú sziszegéssel, ami nem segít.
A Redmi Buds 6 nem bírja különösebben jól a szelet. Elég sokáig tart, amíg alkalmazkodnak az erős szélhez, sokkal tovább, mint a konkurens fülhallgatók, és hasonlóan sokáig tart, amíg visszaállnak, miután a szél elállt.
Áttérve az átlátszósági módra, a Redmi Buds 6 rendelkezik egy állítható rendszerrel, amely lehetővé teszi a hangra, a környezeti hangokra vagy egy kiegyensúlyozott normál módra való optimalizálást. A hang mód nem hozta ki annyira jól a közeli hangokat, mint szerettem volna, és a normál mód is kissé tompán szólt, mivel úgy tervezték, hogy bizonyos hangokat kiiktasson, míg másokat beenged. A környezeti hang módot éreztem a három lehetőség közül a legnyilatkozatosabbnak, és ezt használnám.
Késleltetés
A Redmi Buds 6 dobozból kivéve borzalmas késleltetési teljesítményt nyújt. A Xiaomi telefonokon az alacsony késleltetési mód sokat segít, de mivel ez nem érhető el a Xiaomi Earbuds alkalmazásban, nincs szerencséd, ha nem Xiaomi készüléket használsz.
Csatlakoztathatóság
A Redmi Buds 6 jó csatlakozási teljesítményt nyújtott, nem voltak kiesések vagy párosítási problémák. A fülhallgató támogatja a kettős eszközpárosítást is, és tökéletesen működik, ha egyszerre két eszközzel párosítjuk. A fülhallgatót például egy telefonhoz és egy laptophoz is párosíthatod, és a telefonon lévő alkalmazáson keresztül vezérelheted a hangfunkciókat akkor is, ha a hang a laptopon keresztül szólal meg.
Az akkumulátor élettartama
A Redmi Buds 6 névleges akkumulátor-üzemideje 10 óra az ANC kikapcsolt állapotában és 6,5 óra az ANC bekapcsolásával. A vállalat azt is állítja, hogy 10 perc töltés lapos üzemmódból 4 óra lejátszást biztosít ANC kikapcsolásával.
A szabványos tesztet ANC kikapcsolt állapotban végeztük (mivel az ANC bekapcsolásához a fülhallgatót viselni kell), a Redmi Buds 6 lenyűgöző 10 órán és 28 percen keresztül játszott, ami egy kicsit több, mint az állított szám. A tesztelés során, amikor a fülhallgatók csak 10 perces töltéssel, a lapos állapotból 3 órán és 56 percen át játszottak, ami közel van az állított értékhez.
Összességében a Redmi Buds 6 akkumulátoros üzemideje nagyon jó, legalábbis az ANC kikapcsolásával.
Következtetés
A Redmi Buds 6 egy meglehetősen megfizethető fülhallgató pár. Ezért az árért kényelmes kialakítást, jó hangminőséget kap az ANC kikapcsolásával, nagyszerű mikrofon teljesítményt, tisztességes aktív zajszűrést és lenyűgöző akkumulátor-üzemidőt.
Másrészt a hangminőség ANC engedélyezésével alulmaradt, a szoftveres élmény hagyott kívánnivalót maga után, és a késleltetési teljesítmény gyenge a csak a Xiaomi telefonokon elérhető alacsony késleltetési opció nélkül.
Az árért könnyen figyelmen kívül lehet hagyni néhány ilyen problémát. Szeretném azonban, ha a Xiaomi javítaná a hangminőséget az ANC engedélyezésével, mivel nem tisztességes, hogy a felhasználó választhat a hangminőség és a fülhallgató egyik legfontosabb funkciója között. De ha nem érdekli az ANC, akkor ez egy kiváló választás az árához képest.