2025. január 9-én a POCO hivatalosan bemutatta a POCO X7 szériát. A bemutató után a POCO csapata biztosította számunkra a POCO X7 Pro Iron Man Edition tesztkészüléket. Köszönjük a POCO csapatának, és mielőtt rátérnénk a POCO X7 Pro tesztjére, fontos megemlítenünk, hogy a POCO nem látta ezt a tesztet a megjelenés előtt, és nem is történt rajta változtatás. Ez a cikk az én személyes véleményemet tartalmazza. A korábbi POCO X6 Pro modellt is teszteltük, így ez a teszt különösen érdekes lehet azok számára, akik jelenleg a POCO X6 Pro-t használják. Ha készen állsz, kezdjük el!
A POCO X7 Pro és a POCO X6 Pro is a legújabb HyperOS verziót, a HyperOS 2-t futtatja. A POCO X7 Pro már Android 15-tel alapozva érkezik, míg a POCO X6 Pro Android 14-tel indult. Az X6 Pro a legelső nagy frissítését, az Android 15 alapú HyperOS 2-t, 2024. december 23-án kapta meg az európai régióban. Az összehasonlítást az OS2.0.2.0.VNLEUXM és OS2.0.10.0.VOJEUXM verziókkal végezzük.
A POCO X7 Pro lapos dizájnnal rendelkezik, ellentétben a görbített POCO X7 modellel. Ez megkönnyíti és kényelmesebbé teszi a tartását. A telefon elöl Gorilla Glass 7i üveggel, a kerete matt felületű műanyag, hátul pedig szintén műanyag található. A készülék IP68-as minősítéssel rendelkezik, ami por- és vízálló, egyes verziók pedig IP69-es védelmet is kínálnak a fröccsenő víz ellen.
Az Iron Man verzióban a POCO X7 Pro Iron Man sisakot és a Marvel Avengers logót visel. Ez a különleges verzió leginkább matt, kivéve a fényes sisakot, amely különlegessé teszi az Avengers rajongói számára. A normál POCO X7 Pro dizájnja két tónusú hátlappal rendelkezik. Az egyik rész fényes, míg a másik matt. A POCO X7 sárga verziója fekete öko-bőrből készült részlettel érkezik.
A kamera modul most kisebb, mint a POCO X6 Pro-nál. Még mindig kiemelkedik egy kicsit, de most már csak két kamera található rajta, így kompaktabbnak tűnik. Tetszik a lapos dizájn, és örömteli, hogy a Xiaomi megtartotta ezt a vonalat. A telefon jól fogható, nem koszolódik könnyen (kivéve a kijelzőt), és összességében szilárd építési minőséget képvisel.
A különleges Iron Man kiadás figyelemfelkeltő Avengers-témájú dobozban érkezik, amely egyedi és stílusos nyitási mechanizmussal rendelkezik. A dobozban megtalálod a telefont, egy részletesen megtervezett Iron Man sisak-stílusú tokot, amely megőrzi a hátsó esztétikát, valamint egy élénk piros USB kábelt.
A SIM-kártya eltávolító eszköz az ikonikus Arc Reactor tokenre hasonlít, ami tovább növeli az exkluzivitást. Ha a standard POCO X7 Pro-t választod, a csomagban a telefon mellett egy elegáns fekete védőtok és egy klasszikus fehér USB kábel található.
A POCO X7 Pro 6000mAh kapacitású akkumulátorral rendelkezik, és támogatja a 90W-os gyorstöltést. Indiában a telefon 6550mAh kapacitású akkumulátorral érkezik, ami megegyezik a kínai verzióval, a Redmi Turbo 4-gyel. A kezünkben lévő POCO X7 Pro EEA (Európa) ROM-mal érkezett, amely jogi okok miatt nem tartalmaz 90W-os gyorstöltő adaptert a dobozban. A telefon 0-ról 100%-ra körülbelül 45 perc alatt tölthető fel.
A POCO X7 Pro elülső része többnyire kijelző, egy kis lyukkal a 20MP-os szelfi kamerának. A telefon dupla sztereó hangszóróval rendelkezik, az egyik alul, a másik felül található. Az ujjlenyomat-olvasó a kijelző alatt helyezkedik el, optikai technológiát használ, és nagyon jól működik. A POCO X7 Pro méretei 160,8 x 75,2 x 8,3 mm, súlya pedig 195 gramm.
Kezdjük az eszközök kijelzőinek összehasonlításával. A POCO X6 Pro és a POCO X7 Pro 6,67 hüvelykes 120Hz TCL AMOLED panelek mellett érkezik. Mindkét eszköz simább és gyorsabb élményt kínál, mint az iPhone 16 és 16 Plus elavult 60Hz-es paneljei. Egyes kutatások szerint létezik egy másik verzió is a POCO X7 Pro-ból, amely Tianma panellel rendelkezik. A kezünkben lévő két készülék TCL panelek.
A POCO azt állítja, hogy a POCO X7 Pro akár 3200 nits maximális fényerőt is elérhet, és igen, a POCO X6 Pro-hoz képest a POCO X7 Pro kijelzője jelentősen fényesebb. A képernyő élénkségében azonban visszaesést tapasztalunk. A POCO X6 Pro élénkebb kijelzővel rendelkezik, mint a POCO X7 Pro, de a fényerő szintje észrevehetően alacsonyabb, mint az X7 Pro esetében.
A színek élénksége nem olyan nagy, de könnyen észlelhető, amikor a két eszközt egymás mellett nézzük. A fényerő terén a POCO X7 Pro egyáltalán nem okozott csalódást, és a napfényben is jól látható volt. A POCO X6 Pro kijelzője is látható a napfényben, de nem rendelkezik olyan magas fényerővel, mint a POCO X7 Pro. A POCO X6 Pro maximális fényerője 1800 nits. Végső szó a kijelzőről: a POCO X7 Pro támogatja a HDR 10+ és a Dolby Vision technológiát. A POCO legjobb X-sorozatú okostelefonja, az X7 Pro kiváló kijelzőélményt nyújt.
Most térjünk át a kamerák értékelésére. Természetesen nem érdemes a POCO X széria okostelefonjaitól kiemelkedő kamera teljesítményt várni. A POCO a POCO X és POCO F szériát kifejezetten a játékosok számára tervezte. Ezért a kamera funkciók nem túl lenyűgözőek. Meg kell említenünk, hogy a POCO X széria megfizethető teljesítménybajnokokat kínál.
Egy nagy teljesítményű processzor meglehetősen költséges a POCO számára, és mivel a márka megfizethető áron szeretné értékesíteni az eszközt, nem sok értelme van a kamera hardver fejlesztésére összpontosítani. Mégis, a POCO egy 50MP-os Sony IMX882 érzékelőt kínál, ami jelentős fejlődés a POCO X6 Pro 64MP-os Omnivision OV64B érzékelőjéhez képest. A POCO X7 Pro a legjobb kamerás érzékelőt használja az árkategóriájában.
A POCO X7 Pro egy olyan érzékelőt használ, amelyet talán először hallottál: SmartSens SC820CS. Ez az érzékelő 8MP felbontású, és Ultra Wide Angle-ként használatos. Ami a szelfi kamerát illeti, a POCO X7 Pro 20MP-os Omnivision OV20B érzékelővel rendelkezik. Ez a POCO X6 Pro 16MP-os Omnivision OV16A érzékelőjéhez képest egy kis fejlesztésnek tekinthető.
A telefon most kettős kamerás felállással érkezik, és nem tartalmaz felesleges kamerás érzékelőket. Ez mind a dizájn, mind a költségek szempontjából értelmes. Két jó kamerás érzékelő hozzáadása és a vadonatúj erőteljes Dimensity 8400 Ultra processzorra való összpontosítás sokkal jobb, mint a túl sok kamera bemutatásával figyelemfelkeltést okozni. Ez nem vezeti félre a felhasználókat, és megmutatja, hogy az X7 Pro egy teljesítményorientált okostelefon (ami POCO filozófiája az összes X és F sorozatú telefon esetében).
Most nézzük meg a POCO X6 Pro és a POCO X7 Pro kamerás összehasonlítását. A POCO X7 Pro-val készült felvételek közelebb álltak a valós színekhez. A 50MP-os Sony IMX 882 sokkal jobb fényképeket készít, mint a 64MP-os Omnivision OV64B. Az alábbiakban láthatók a fénykép minták:
A POCO X6 Pro és a POCO X7 Pro 2x zoommal készült fényképeit készítettük. A POCO X7 Pro általában élesebb és tisztább képeket készített, mint a POCO X6 Pro.
Összehasonlítottuk a 8MP Ultra wide-angle kamerákat is, és a POCO X7 Pro 8MP SmartSens SC820CS érzékelője általában jobb színeket adott.
A szelfi kamerák értékelésénél a helyzet kissé változhat. Látjuk, hogy mind a POCO X6 Pro, mind a POCO X7 Pro képes jobb képeket készíteni, attól függően, hogy milyen jeleneteket fotózunk. Azonban, amikor éjszaka szeretnél képeket készíteni a szelfi kamerával, a POCO X7 Pro jelentősen jobb fényképeket nyújt.
A videófelvételi lehetőségekről szólva a POCO X7 Pro már képes 4K@60FPS videókat rögzíteni, ami jelentős fejlődés a korábbi POCO X6 Pro-hoz képest. A POCO X6 Pro legfeljebb 4K@30FPS videókat tudott rögzíteni. Most, hogy végeztünk a kamerás tesztjeinkkel, térjünk át a teljesítménytesztre.
A POCO X7 Pro a MediaTek Dimensity 8400 Ultra processzorral érkezik. Ez a processzor a 4nm TSMC gyártási folyamatával készült, és 8x Cortex-A725 maggal rendelkezik. A magok elrendezése 1-3-4 konfigurációt követ: 1x 3.25GHz Cortex-A725, 3x 3.0GHz Cortex-A725 és 4x 2.1GHz Cortex-A725.
A CPU felállítása teljes mértékben teljesítmény magokból áll. Az előző Dimensity 8300 Ultra 4x 2.20GHz Cortex-A510 maggal rendelkezett. A hatékonysági magok célja a napi használati helyzetek, például hívások, üzenetek stb. alacsonyabb energiafogyasztása. Az új Cortex-A725 magok sokkal hatékonyabbak, és a MediaTek feladta a hatékonysági magok használatát, így egy SoC-t készít, amely kizárólag Cortex-A725 magokat tartalmaz.
A új Cortex-A725-t részletesen teszteltük a SPECint2006 CPU Benchmark teszt során. A 3.25GHz Cortex-A725-t összehasonlítottuk a Dimensity 8300 Ultra 3.35GHz Cortex-A715 magjával, és hozzáadtuk a Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy 3.36GHz Cortex-X3 magját is a SPECint 2006 CPU benchmarkunkhoz.
Teljesít-e a Cortex-A725 közel annyira, mint a Cortex-X3? Mennyivel jobb teljesítményt nyújt a Cortex-A725 a Cortex-A715-höz képest? Nézzük meg együtt.
A 400.perlbench, 403.gcc, 462.libquantum, 464.h264ref és 483.xalancbmk tesztek azt mutatják, hogy a Cortex-A725 jelentős teljesítményjavulást kínál a Cortex-A715-höz képest. Azonban a Cortex-X3 még mindig jobb teljesítményt nyújt a Cortex-A725-höz képest, és úgy gondolom, hogy a MediaTeknek a következő Dimensity 8500 Ultra-ban egy Cortex-X sorozatú magot kellene használnia.
Ez nagyon magas teljesítményt és hatékonyságot kínálna az egy mag teljesítményére összpontosító alkalmazásokban. Az olyan tesztekben, mint az 401.bzip2, 456.hmmer és 462.libquantum a Cortex-A725 teljesítménye hasonló a Cortex-X3-hoz, de minden más tesztben a Cortex-X3 egyértelműen előrébb áll.
Ez a teszt kizárólag az egy magos teljesítményre összpontosít, és a dolgok változnak, amikor a több magos teljesítményt értékeljük. A Dimensity 8400 Ultra felülmúlja mind a Snapdragon 8 Gen 2, mind a Dimensity 8300 Ultra-t. Most nézzük meg a Geekbench 6 eredményeket.
A Geekbench 6 tesztjei azt mutatják, hogy a POCO X7 Pro felülmúlja a POCO X6 Pro-t és a Galaxy S23 Ultra-t. A teszt során a POCO X7 Pro csúcsteljesítménye 13W volt. Ezzel szemben a Galaxy S23 Ultra volt a legnagyobb energiafogyasztású eszköz, elérve a 15W-ot a Geekbench 6 tesztjeink során.
A POCO X6 Pro a legalacsonyabb energiafogyasztású eszköz, csúcsenergia-fogyasztása mindössze 9,2W. A Dimensity 8400 Ultra, Cortex-A725 magokkal egyértelműen felülmúlja a Snapdragon 8 Gen 2-t Galaxy-val, Cortex-X3, Cortex-A715, Cortex-A710 és Cortex-A510 magokkal. A Dimensity 8300 Ultra nem is versenyezhet a két processzor között.
A 3D Mark tesztekben a POCO X7 Pro-t a POCO X6 Pro-val hasonlítottuk össze, és ebben a tesztben a POCO X7 Pro 800 ponttal előrébb áll a POCO X6 Pro-val szemben. A POCO X7 Pro mindössze 1,9W-tal több energiát fogyaszt, de az új Mali-G720 MC7 GPU túlszárnyalja a Mali G615-MC6 GPU-t. Ezt a játék tesztjeink során is láthatjuk.
20 percig teszteltük a PUBG Mobile-t három különböző okostelefonon. A POCO X6 Pro legfeljebb 90FPS grafikai beállítással támogatta a játékot, 120FPS támogatás nélkül. A másik két eszköz, a Galaxy S23 Ultra és a POCO X7 Pro, támogatja a Smooth 120FPS grafikai beállításokat.
PUBG Mobile tesztünk során a Galaxy S23 Ultra és a POCO X7 Pro lehetővé tette, hogy a játékot simán játszhassuk 120FPS grafikai beállítással. A POCO X6 Pro legfeljebb 90FPS-en játszható. Fontos megjegyezni, hogy a Galaxy S23 Ultra 6,2W-ot fogyasztott az átlagos 118FPS eléréséhez.
A POCO X7 Pro meglepett minket, és mindössze 4,7W-ot fogyasztott az átlagos 118FPS eléréséhez, ami azt jelenti, hogy a POCO X7 Pro körülbelül 2W-tal kevesebbet fogyaszt, mint a Galaxy S23 Ultra. A Mali-G720 MC7 GPU hatékonyabb, mint az Adreno 740. Aki nem tudná, a Snapdragon 8 Gen 2-nek Adreno 740 GPU-ja van, míg a Dimensity 8300 Ultra Mali G615-MC6 GPU-val rendelkezik. Láthatjuk, hogy a Dimensity 8300 Ultra jelentősen lemarad mindkét SoC-tól. 4,2W-ot fogyaszt a 90FPS átlag eléréséhez.
A Genshin Impact tesztünk során a POCO X7 Pro ismét felülmúlja a POCO X6 Pro-t. A játék stabilabb élményét nyújtva 20 percig a POCO X7 Pro mindössze 0,2W-al több energiát fogyasztott. Nem voltak jelentős FPS-esések a játék közben, és simán tudtunk játszani.
A POCO X7 Pro a HyperOS 2-t futtatja Android 15-tel, míg a standard X7 a HyperOS 1-t futtatja Android 14 alapú változatban. A Xiaomi elkötelezte magát amellett, hogy mindkét modellhez legalább három nagyobb OS frissítést, valamint négy év biztonsági frissítést biztosít.
Ha ismered a MIUI-t, a HyperOS-ra való áttérés zökkenőmentes lesz. Míg az általános élmény hasonló marad a legújabb MIUI verziókhoz, a HyperOS finomabbnak tűnik, bevezet néhány hasznos AI-alapú funkciót, és különféle teljesítményoptimalizálásokat kínál.
A HyperOS 2 a megszokott felületet tartja meg az Iron Man-tematikájú kiadáson kívül. Az értesítési panel és a vezérlőközpont külön van választva, a kezdőképernyők támogatják az alkalmazásokat és a widgeteket, a bal szélső képernyő pedig testreszabható, hogy vagy a Google Discover-t, vagy a Xiaomi App Vault-t jelenítse meg. A multitaskinghoz a szoftver támogatja a megosztott képernyős módot és a lebegő ablakokat, így könnyen használhatod egyszerre több alkalmazást.
A POCO X7 Pro AI képességei meglehetősen fejlettek. A Google Gemini mélyen integrálva van, lehetővé téve a felhasználók számára, hogy generáljanak beszélgetéseket, kreatív javaslatokat kapjanak receptekhez a hűtő tartalmának elemzésével, vagy akár könyvek és festmények ajánlásait is. Ezenkívül a Gemini képeket is generál igény szerint.
A várva várt Circle to Search funkció jövőbeli frissítésben várható, de a Google Lens már elérhető képalapú keresésekhez. A HyperOS 2 emellett fejleszti a Notes alkalmazást az AI-alapú funkciókkal, mint például automatikus összefoglalás, korrektúra, fordítás és elrendezés formázása.
A Galéria alkalmazás is profitál az AI eszközökből. Az Image Expansion és az Erase Pro funkciók mellett (amelyek segítségével eltávolíthatsz tárgyakat, vonalakat vagy akár embereket a fényképekről) az AI Sky lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy a képeken lévő eget figyelemre méltó pontossággal módosítsák.
Végül, a HyperOS 2 valós idejű AI fordítást kínál az AI Interpreter segítségével, valamint AI-alapú feliratokat a támogatott alkalmazásokban, tovább bővítve intelligens képességeit.
A POCO X7 Pro ára 299 dollártól kezdődik a 8GB RAM + 256GB tárolóvariánsnál, míg a 12GB + 256GB modell ára 329 dollár. A csúcsmodell, a 12GB + 512GB verzió 369 dollárba kerül, míg a különleges Iron Man kiadás 399 dollárba kerül.
A kamerahardver nem túl jó, így ne várj kiemelkedő fényképezési teljesítményt ettől az okostelefontól. A POCO X7 Pro a játékosok számára készült, és a telefon a legjobb processzorral rendelkezik ebben az árkategóriában.
Előnyök és hátrányok a POCO X7 Pro esetében
Előnyök
- Erőteljes Dimensity 8400 Ultra processzor
- 6000mAh akkumulátor, 90W gyorstöltés
- 6,67 hüvelykes TCL 120Hz AMOLED kijelző
- Különleges játékoptimalizálások
- Xiaomi AI eszközök
- 3 év Android frissítés és 4 év biztonsági javítás támogatás
- Különleges Iron Man változat
Hátrányok
- Nincs eSIM
- Ultra széles látószögű és előlapi kamera nem túl jó
Mit gondolsz a POCO X7 Pro-ról? Ne felejtsd el megosztani véleményedet a komment szekcióban.