- Hirdetés -
()

A Juno űrszonda már évek óta vizsgálja a Jupiter környezetét, és most egy újabb csodálatos fotóval jelentkezett az égitestről. 

A NASA által nemrégben közzétett felvételen az látható, amint a Ganymedes nevű hold árnyéka rávetül a Jupiterre. A Ganymedes a Naprendszer legnagyobb holdja, amely ha nem a Jupiter, hanem a Nap körül keringene, mérete alapján akár bolygónak is lehetne tekinteni.

A nem mindennapi felvételt még februárban készítette a Juno űrszonda, amely a fotó készítésekor negyvenedik alkalommal suhant el a gázóriás előtt – írja a Space. A Juno nagyjából 71 000 kilométerre repült el a Jupiter felhői felett, ami azt jelenti, hogy körülbelül 15-ször közelebb volt a bolygóhoz, mint Ganymedes nevű holdja.

A Juno űrszondát azzal a céllal indították el 2011-ben, hogy feltérképezze a Jupiter mágneses terét, a bolygó magját és légkörét. A szonda 2016 júliusában állt munkába, és a NASA közlése szerint várhatóan 2025-ig fog dolgozni a Jupiter körül. Az óriási gázbolygót egyébként több szonda is vizsgálta már, legismertebbek ezek közül a Pioneer és a Voyager.

Mennyire volt hasznos ez a bejegyzés?

Kattintson egy csillagra az értékeléshez!

Átlagos értékelés / 5. Szavazatok száma:

Eddig nincs szavazat! Legyen Ön az első, aki értékeli ezt a bejegyzést.

Mivel hasznosnak találtad ezt a bejegyzést...

Kövess minket a közösségi médiában!

Sajnáljuk, hogy ez a bejegyzés nem volt hasznos az Ön számára!

Javítsuk ezt a bejegyzést!

Mondja el, hogyan javíthatnánk ezt a bejegyzést?

- Hirdetés -