- Hirdetés -
()

Egy tanulmány szerint az emberek megbízhatóbbnak találják azokat az arcokat, amelyeket a mesterséges intelligencia generált. 

A kutatás során a résztvevőknek 800 különböző arcról kellett eldönteniük, hogy igaziak vagy hamisak, továbbá arról is nyilatkozniuk kellett, hogy ránézésre mennyire találják megbízhatónak az illetőt. A LinkedIn megbízásából készült kutatás elkeserítő eredménnyel zárult: a válaszadók átlagosan mintegy 7,7%-kal megbízhatóbbnak ítélték a mesterséges intelligenciával generált arcokat az igazi emberekről készült képeknél.

A New Scientist beszámolója szerint a három legmegbízhatóbbnak ítélt arc hamis volt, míg a legmegbízhatatlanabbak között négy volt valódi.

arcok mesterséges intelligencia
A négy legmegbízhatóbbnak (felül) és a négy legmegbízhatatlanabbnak ítélt arc.

A mesterséges intelligencia (MI) mindinkább befolyásolja az életünk számos területét, és a pozitív hatásai mellett már a negatívokat is érzékeljük. Az elmúlt években egyre nagyobb problémát jelentenek az MI által készült deepfake-anyagok, azaz a mesterségesen generált mozgóképek, amelyeket már a bűnözők is előszeretettel alkalmaznak csalás és megvesztegetés céljából.

Mennyire volt hasznos ez a bejegyzés?

Kattintson egy csillagra az értékeléshez!

Átlagos értékelés / 5. Szavazatok száma:

Eddig nincs szavazat! Legyen Ön az első, aki értékeli ezt a bejegyzést.

Mivel hasznosnak találtad ezt a bejegyzést...

Kövess minket a közösségi médiában!

Sajnáljuk, hogy ez a bejegyzés nem volt hasznos az Ön számára!

Javítsuk ezt a bejegyzést!

Mondja el, hogyan javíthatnánk ezt a bejegyzést?

- Hirdetés -