- Hirdetés -
()

A Virtual Telescope Project csillagászai egészen lenyűgöző fotót tettek közzé a legendás James Webb űrteleszkópról, amint az egyre távolabb és távolabb kerül a Földtől, hogy a mélyűrbe repüljön. 

A világ legfejlett, egyben legdrágább űrtávcsöve többszöri halasztás után december 25-én  indult útnak azzal a példátlan feladattal, hogy az asztofizika legnagyobb kérdéseire, az első csillagok születésére és a galaxisok formálódására választ találjon. A Hubble űrteleszkóp utódjának szánt műszert egy földi obszervatórium kutatóinak is sikerült lencsevégre kapnia, megörökítve ezzel azt a pillanatot, amint az űrtávcső az L2 Lagrange-pont felé tart – számolt be az Inverse. Az űrtávcső megközelítőleg 1 millió kilométerre jár most a Földtől.

james webb virtual telescope
A James Webb az L2 Lagrange-pont felé tart. (Fotó: Virtual Telescope Project)

Az amerikai, európai és kanadai űrügynökségek által fejlesztett eszközt James Webbről, a NASA második igazgatójáról nevezték el. A rendkívül összetett szerkezet a világ legdrágább űrteleszkópja, mintegy 10,7 milliárd dollárba, azaz megközelítőleg 3400 milliárd forintba került a megépítése.

Az egyik legfrissebb hír a műszer tájáról, miszerint sikerült gond nélkül kinyitni a szerkezet főtükrét, amelyet a kutatók csak az eszköz aranyszemének neveznek. Minden idők legfejlettebb űrteleszkópja a következő hetekben a Földtől 1,5 millió kilométerre fekvő L2 Lagrange-pontnak nevezett régióba utazik, hogy a korábban elérhetetlen távolságban levő égitesteket az infravörös fény segítségével megvizsgálja.

Mennyire volt hasznos ez a bejegyzés?

Kattintson egy csillagra az értékeléshez!

Átlagos értékelés / 5. Szavazatok száma:

Eddig nincs szavazat! Legyen Ön az első, aki értékeli ezt a bejegyzést.

Mivel hasznosnak találtad ezt a bejegyzést...

Kövess minket a közösségi médiában!

Sajnáljuk, hogy ez a bejegyzés nem volt hasznos az Ön számára!

Javítsuk ezt a bejegyzést!

Mondja el, hogyan javíthatnánk ezt a bejegyzést?

- Hirdetés -