- Hirdetés -
()

A Xiaomi első gamer okostelefonja alig fél éve mutatkozott csak be. A Black Shark egy kiváló dizájnnal, és brutális teljesítménnyel megáldott remekmű. Egyedi formaterv, kiváló IPS kijelző, folyadékhűtés, és remekül használható kontroller (Joypad), mindez megfizethető áron. Az új Joy UI nemcsak kiválóan optimalizálja a játékok számára a teljesítményt, de több egyedi megoldást is rejt, melyek miatt igazán szerethető szimpla okostelefonként is. Még a kamerája is hozza a kategória szintjét, igaz az aktuális MIUI-s zászlóshajóktól picit elmarad. Hazánkban is népszerű, a webshop szerint lényegesen jobban fogy, mint várták. Nem csoda hát, hogy kevesen adják el, és a gyártó máris elérkezettnek tartotta a frissítést. 2018. október 23-án bemutatkozott a Black Shark Helo.

A bemutató kezdete jó fél órát csúszott, de végül egy kisebb előadóban elkezdődött a műsor. A színpad az előző bejelentést idézte, neon zöld színben pompázott minden. Még a résztvevő újságírók egy része is világító zöld szarvacskákban ült, ahogy helyet foglalt Lei Jun is, valamint még 1-2 alapító.

Nagyon lelkes a főnök

A pöttyök a felhasználókat  mutaják. Bár főként Kínában népszerű, azért Európa több országában is látható aktivitás, közöttük Magyarországon is.

Nézzük a specifikációt, úgyis erre vagytok kíváncsiak leginkább :

SoC Snapdragon 845 AIE, 2.8GHz, Adreno 630 GPU
Hűtés dupla folyadékhűtés (két réz hőelvezető lapka)
Kijelző 6,01″ Samsung AMOLED gyári kalibrálással, teljes 10 bites HDR támogatással, kiegészítő független képfeldolgozóval, 18: 9 képarány, 430nit (tipikus) nagy fényerő,
1080 × 2160 felbontás, 402PPI, kontraszt ≥ 60000: 1
DCI-P3 színskála arány 101,3%
Támogatja a szemkímélő módot / támogatja a MEMC intelligens mozgáskompenzációs technológiát / támogatja a képjavítást
RAM 6 / 8 / 10GB LPDDR4X
Háttértár 128 vagy 256GB (10GB RAM mellé) UFS 2.1
Akkumulátor 4000 mAh (QC 3.0 támogatás 18W)
Audio AK 98937 hangchip, 3 mikrofon (surround hangzás),  BISO Sound Effect Tech (önfejlesztő)
Méretek 160mm x 75.25mm x 8.7mm
Súly 190g
Hátsó kamera egység Fő kamera: 12MP Sony IMX386 (1,25μm), f/1.75 + 20MP Sony IMX376 (1,0μm),  f/1.75 6 lencsetag
Kamera tulajdonságok PDAF fókusz / Bokeh / HDR / Portré mód / Panoráma mód / AI kamera
Előlapi kamera 20MP IMX386 f/2.2 1,0μm nagyobb pixelek gyenge fényviszonyokhoz (ugyanaz, mint a Mi A2-ben) 5 lencsetag
Kamera tulajdonságok Intelligens szépség, szépség szelfi real-time / önkioldó szelfi / portré mód / 4K video rögzítés 30fps / 1080p videofelvétel, 30fps / 720p videofelvétel, 30fps / lassított 720p, 1080p, 120fps
Támogatott frekvenciák 4G LTE sávok (B1 / B3 / B4 / B5 / B7 / B8 / B20 / B34 / B38 / B39 / B40 / B41)
TD -SCDMA sávok: (B34 / B39)
WCDMA sávok: (B1 / B2 / B5 / B8)
GSM sávok: (B2 / B3 / B5 / B8)
CDMA / EVDO sávok: (BC0)
WiFi 802.11a / b / g / n / ac kétsávos 2 × 2 mimo, MU-MIMO
támogatás, WiFi Display / WFI Direct / WIFI hotspot
Bluetooth 5.0, aptX & aptX HD, HD audio
Navigáció
  • GPS
  • AGPS
  • GLONASS
  • Beidou
  • iránytű
Érzékelők
  • giroszkóp
  • földmágneses
  • Gravitációs szenzor
  • Közelségérzékelő
  • Környezeti fényérzékelő
  • Hátsó ujjlenyomat-olvasó

A készülékház megváltozott, sokat finomítottak az éleken. A fémház formája íveltebb, hátul műanyag betéttel. A kamera egység függőleges kialakítást kapott, alattuk a hátra költöztetett ujjlenyomat-érzékelő. Újdonság, hogy már nem csak  a márkalogó világít, de az oldalsó élre is helyeztek két RGB LED csíkot, fokozva ezzel a vizuális élményt.

“Sebesség, szépség, hajsza” Interaktív fényhatás. Közel 16,8 millió RGB színárnyalat a különböző jelenetek hangulatának fokozása érdekében. Az AI játékvilágításra kapcsolva valós idejű interakció érhető el, a játék színvilágát kiterjeszti a szoftver. Így a csata még élvezetesebb lesz.

Kamerában fejlődött, de látszik, most sem elsődleges feladat volt annak fejlesztése. Nincs optikai stabilizátor, viszont van AI, mert az minden Xiaomi telefonban alap már. A 12+20MP-es egység Sony szenzorokkal, és 6 lencsetaggal ellátott. 206 jelenet felismerésére képes az AI-val. A szelfi kamera 20MP-es, nagyobb pixelmérettel rendelkezik, és a bokeh hatást támogatja.

Ha nem figyelünk, a szenzor helyett az alsó lencsén hagyhatjuk ujjlenyomatunkat. Azonosítani az nem fog, cserébe filter nélkül készíthetünk elmosódott fotókat.

Processzor fronton nincs lényegi változás, maradt az SD845 AIE. Némi optimalizációval:
Gamer Studio – “Versenyre született”
A CPU, érintőképernyő, hang, kijelző, hálózati és egyéb kulcsparaméterek beállításának lehetősége adott, ingyenes, és nyitott. Segítségével professzionálisabb játékélményt kapunk. A paraméterek konfigurálása megosztható a „Shark kóddal”. Az intelligens teljesítménycsökkentésnek köszönhatően a teljes energiafogyasztás 20%-kal csökkent.

309237 Ennyi pontot kapott az AnTutu teszten. Ez nem szoftveres trükk, hanem példás optimalizáció eredménye.

A Sharkspace teljes képernyős gesztusokkal hozza el a MIUI szintű élményt, mert manapság már minden gesztus vezérelt.A Sharktime felismeri a játékokat, és a legjobb beállításokat alkalmazza, akár az nvidia shadowplay, és a radeon relive PC-n.

A dupla folyadékhűtés a processzormag fölött elvezeti a hőt.
– 10.000 mm²-es hőelvezető terület
– 12°C-os maghőmérséklet csökkenés
– 20-szoros CPU hűtési hatékonyság
– 6-szorosára növeli a CPU maximális órajelen futási idejét

Úttörő megoldást használtak a hőcsövek elrendezésénél, és módjánál, hogy CPU mag ne forrósodjon fel. Ezért közvetlenül a mag fölött vezetik a dupla hőcsövet, ami hatékonyan veheti el a hőt. A teljesítmény így nem ingadozik. Még teljes terhelés esetén is a testhőmérsékletünk alatt marad 2 fokkal a készülékház hátsó része

Ami a kijelzőt illeti, maradtak a 6″-es méretnél, azonban az ujjlenyomat érzékelő hátra került, így a fizikai méret csökkent. Az alsó és felső káva viszont nem tűnt el, maradt elég hely a stabil fogásnak. Maga a panel IPS-ről Samsung AMOLED-re változott, még tökéletesebb feketét eredményezve (nem volt gond az előd IPS megoldásával sem), valamint a fogyasztás is kedvezőbb. A képfrissítésről nincs hír, valószínűleg nem változott az elődhöz képest. A fejlesztett független képfeldolgozó egység még simább képet eredményez, nincs lag, szaggatás, pixelek. A mozgás sokkal folyékonyabb, a bőrszín pedig valósághűbb lett. A PUBG és a Sharkmode teljes képernyős gesztusokat is támogat, így már nem csak MIUI10 alatt élvezhetjük ezt a navigálást a virtuális gombok helyett.

Dupla WiFi antenna – X+1

Egy streaming játékoknál fontos a stabil net kapcsolat. Ezt segíti az a megoldás, hogy a két frekvenciát külön antennára bízták, ráadásul a telefon hosszanti oldalán elvezetve. Így nem árnyékoljuk le a jelet, ha épp ráfogunk a két rövidebbik oldalára játék közben.

“Adj kakaót a játék hangerejére!”

Ügyeltek az audio élményre is. Mind a mikrofont, mind pedig a hangszórókat alaposan megtervezték. A sztereó hangszórókat ún. szuper lineárisan helyezték el, ezáltal nem tudjuk lefogni játék közben, így nem csökken az audiovizuális élmény, és a fogás is stabil marad. Így fejhallgató nélkül is megfelelő hangzást kapunk. Biso hangzást. A három mikrofon közül kettő a sztereó hangrögzítésért, egy pedig az aktív háttérzaj szűrésért felel.

A Shark kontrollerek fekete szárnyként fogják közre a telefont. Két kézzel tökéletesen tudsz irányítani anélkül, hogy a képernyőhöz érnél. A játéktámogatás bővül, élvezd a kétkezes fizikai irányíthatóságot egyre több játéknál.

Három csomagban vásárolható meg a Black Shark Helo:

  1. Jobb oldali BS Joypad vezérlővel (új tapipad és gombok)
  2. BS dupla aktív hűtős tokkal
  3. BS 3D-s tokkal, mely kitámasztható

Árak:
Több RAM/háttértár variáció, és kiegészítő csomagok. Ráadásul találtam vörös színben is BS Helo-t, de még nem publikálják, fölösleges beszélni róla (Red Shark XD).

A kínai árazás:
Telefon:
6 + 128 GB-os változat és bal oldali Black Shark kontroller: 461 USD, ez hazai forgalmazásban kb. 192e Ft
8 + 128GB verzió bal oldali Black Shark kontroller: 504 USD, ez kb. 210e Ft
10 + 256GB verzió bal oldali Black Shark kontroller: 605 USD, ezért nem kevesebb, mint negyed millát (252e Ft) kell kifizetnünk.
A magyar árak a szállítást, az áfát, és egyéb költségeket is tartalmazzák.
Update: 2018. november 26-tól a Black Shark Helo elérhető a xiaomishop.hu kínálatában, elsőként Magyarországon. Az első benyomások igen meggyőzőek, hamarosan részletes tesztet olvashattok.

Tartozékok:
Blackshark 3D-s tok: 21 USD, 8900 Ft
Blackshark kontroller – jobb oldali:  29 USD, 11.900 Ft
Blackshark Hűtőventilátoros tok: 26 USD, 10.900 Ft

Ha megnézzük a hasonló gamer telefonokat, vagy nem lehet kapni, vagy jóval drágábban. Ha pedig elvonatkoztatunk a gamer mivoltjától, még mindig olcsóbban hozzájuthatunk, mint amennyibe a Top 3 gyártó hasonló processzorral szerelt telefonjai kerülnek.
A Poco F1 rajongók most ne szívják a fogukat, hogy pont fele ennyiből megvan a hasonló konfig, mert pont annyival gyengébb, amennyit az árcédula sugall.
Itt minden az optimalizációról szól. Az előd szinte minden gyenge pontján változtattak, bár a markáns jegyeket elvesztette, nem annyira egyedi, mint az első Black Shark. Az biztos, hogy imádni fogjuk vele a tesztet, és sokan fogjátok majd venni, pláne hazai garanciával.

A végén meg kell még említenem egy fontos tulajdonságot, mely a hazai piacon fontos tényező, pláne Xiaomi telefonok esetén. Ez nem más, mint a teljes 4G LTE frekvencia támogatás, azaz a 800MHz (B20) adott a Black Shark Helo-ban!

Ráadásként pedig itt a hozzá passzoló Black Shark füles, potom 29.990 Ft-ért a 1More-tól.

Mennyire volt hasznos ez a bejegyzés?

Kattintson egy csillagra az értékeléshez!

Átlagos értékelés / 5. Szavazatok száma:

Eddig nincs szavazat! Legyen Ön az első, aki értékeli ezt a bejegyzést.

Mivel hasznosnak találtad ezt a bejegyzést...

Kövess minket a közösségi médiában!

Sajnáljuk, hogy ez a bejegyzés nem volt hasznos az Ön számára!

Javítsuk ezt a bejegyzést!

Mondja el, hogyan javíthatnánk ezt a bejegyzést?

- Hirdetés -