Sokan nem tudják, hogy az Amazfit órákat nem a Xiaomi gyártja vagy gyártatja, hanem a Huami. Anno a Huami a Xiaomi alól nőtt ki, még az első Mi Band sorozatok után. De ennyit a múltról, a jelen sokkal izgalmasabb, hiszen az Amazfit órák ma már a legkeresettebb hordható okoseszközök!
Mielőtt belevágnék, vegyük szét két részre, mivel van két nagyon különböző “faja” az Amazfit hordozható okoseszközeinek. Okosóra és okoskarkötő. Pont mint a Xiaomi-nál.
Amazfit Band 5
A Huami okoskarkötője érdekes válasz volt 2020-ban a Xiaomi Mi Band 5-re. Bár az érdekesebb, hogy mind a kettőt a Huami gyártotta, csak a Xiaomi kissé populárisabb. Az Amazfit Band 5 mégis jobb lett, több funkcióval ám magasabb árcédulával. De tudása még 2 év távlatából is tökéletesen helyt áll a mai napig.
11 sport módot ismer, 5ATM vízálló, 15 napig bírja egy töltéssel, véroxigén mérés és ami a legdurvább, Alexa támogatás mikrofonnal! Fejlett BioTracker 2 még a nappali szundikálást is méri! A kezdeti 50$ ~ 19.000 Ft körüli ára is már a múlté, most a tiéd lehet három színben 9.590 Ft áron!
Jelenleg csak ez az egy okoskarkötője van piacon a Huami-nak, de kárpótolja ezt a kis hiányt az óra had! Az órákat is kettő részre oszthatjuk, szögletes és kerek. Nagyon sok vásárló egyértelműen elkötelezi magát valamelyik forma felé, így én is ketté veszem. Első körben jöjjenek a szögletes okosórák!
Amazfit BIP család
A négyszögletes okosórákat a jól ismert és népszerű Bip sorozat nyitja. Az Amazfit Bip U már nagy, 1.43″ TFT kijelzőjével jobb választás, mint bármelyik okoskarkötő, ha a képernyőméret lényeges. Az alapvető funkciók mellett méri a véroxigént, 60-nál több sport tevékenységet, 9 napig bírja az akkumulátora. Mind ezt 17.990 Ft-tól. De ott a tesója, az Amazfit Bip U pro, ami ezeken felül még beépített GPS-t és mikrofont is tartalmaz. A mikrofon az Alexa támogatáshoz kell, a GPS pedig ahhoz, hogy ne kelljen a telefonod állandóan magaddal vinni, ha szabadtéri sportot űzöl. A Pro nem sokkal drágább, de pont annyival, amennyivel többet tud. Ez pontosan 24.990 Ft jelen pillanatban.
A következő versenyzők már egy másik család, ők a GTS galeri. A GTS sorozat már elég magasra rakta a mércét. Nagyobb kijelző, 1.55″-os, ráadásul már AMOLED, gyönyörű ívelt szélekkel. A jól ismer BioTracker 2 PPG teljesít ezekben is és persze az alap funkciók mellet amibe már a véroxigén mérés is beletartozik. A legkisebb családtag, az Amazfit GTS 2 Mini ezeken felül akár 21 napig is bírja, 70+ sportot tud mérni és már lineáris motor van benne. Csekély ártöbblettel már nagyobb, 1.65″-os kijelzőt kapunk az Amazfit GTS 2e személyében. De nem ennyi a különbség. Már 24 napot is kibír az akkuja, 90 sportot tud mérni és van benne GSS!
A család legjobb tagja, az Amazfit GTS 2 kis lépés az embernek, hatalmas ugrás az okosóráknak. Mindent tud, amit fentebb felsoroltam és ezeken felül van 3 GB belső tárhelye. Ó igen, én is felvontam a szemöldököm, hogy minek? Hát azért, mert feltöltheted az órára a kedvenc zenédet és sport közben BT fülessel hallgathatod. De ez még nem minden! Van rajta mikrofon és még hangszóró is, hogy ne kelljen a telefont elővenni bejövő hívások miatt. Úgy használhatod, mint David Hasselhoff a KITT tv sorozatban. Ezzel már minden adott, hogy csak a sportra összpontosíts!
Amazfit GTS árak
Amazfit GTS 2 mini 27.990 Ft
1.55″ TFT kijelző Pulzus mérés Véroxigén mérés BioTracker 2 PPG 5ATM vízállóság 70+ sportmód 21 napos akkumulátor Lineáris motor
Amazfit GTS 2e 32.990 Ft
1.65″ AMOLED kijelző Pulzus mérés Véroxigén mérés BioTracker 2 PPG 5ATM vízállóság 90 sportmód 24 napos akkumulátor Lineáris motor GPS+GLONASS
És akkor jöjjenek az óra kinézetű okosórák. Mármint a kerek okosórák… na mindegy. Szóval a GTR család az Amazfit okosórák között a szokványos kerek dizájnt hivatottak képviselni. De van köztük egy kakukktojás, ami még csak nem is GTR, de nem akartam külön venni. Ez pedig az Amazfit ZEPP E Circle okosóra. Bár minden alap funkció megvan benne, de inkább egy stílusos okosóra, mint sporttárs. Vékony, elegáns, karcsú, inkább a nőket megcélzó dizájn.
Visszatérve a valódi GTR órákhoz, tulajdonságaikban kevésbé térnek el a GTS óráktól, csak lekerekített formában. A jelenleg kapható órákból az Amazfit GTR 2e a belépő, aminek tudása szinte megegyezik a GTS 2e órával. Apró eltérésekkel. Az óra kijelzőjének átmérője 1.39″ gyönyörű keretmentes formában. 24 napos üzemidő, BioTracker 2, véroxigén mérés, 90 sportmód, lineáris motor, GPS. Ezek mind benne vannak a szögletes órában, de ami nincs, az a mikrofon, off-line hangsegéddel! A következő az Amazfit GTR 2, ami szintén a GTS 2 kerek formába öntve. De sajnos az akkumulátora kisebb, mivel vékonyabb, így üzemideje “csak” 14 napos. De minden más funkciója ugyan az, kicsit olcsóbban, kisebb kijelzővel.
Amazfit GTR 3 sorozat
A hasonló óráknak itt most vége, a GTR család nagyobb fokozatba vált az Amazfit GTR 3 órával. Igaz, hogy a képernyő mérete maradt 1.39″, de HD AMOLED felbontást kapott, AOD funkcióval. Az óra tovább fejlesztett érzékelőt kapott, BioTracker 3.0 PPG szenzor tökéletesebben méri a pulzust, véroxigén szintet, stressz szintet és az egész napos alvást. De minden tudásának az alapja a Huami saját fejlesztésű szoftvere, a ZEPP OS. Így végre bármi bele kerülhet egy ilyen órába, mint 150+ sport mód, Bluetooth 5.1, GPS+GLONASS+GALILEO+BDS+QZSS. De ami a legfontosabb a hazai felhasználóknak, az az órában a magyar nyelv! Végre ide is eljutottunk!
Az Amazfit GTR 3 Pro erre még rá tesz néhány lapáttal. Megnövelték a kijelző méretét 1.45″-re, 15 animált és 23 szerkeszthető számlap, repülőgépipari-minőségű alumínium ötvözet. 8 sportág automatikus felismerése, PeakBeats mozgási algoritmus, mikrofon + hangszóró, Offline Alexa, Wi-Fi, barometrikus magasság- és légnyomásmérés. És még sorolhatnám estig, mennyi mindennel jobb az összes órához képest.
1.39″ HD AMOLED kijelző Pulzus mérés Véroxigén mérés BioTracker 3.0 PPG PeakBeats mozgás algoritmus 5ATM vízállóság 150+ sportmód, 8 automatikus felismerés 21 napos akkumulátor Bluetooth 5.1 Lineáris motor GPS+GLONASS+GALILEO+BDS+QZSS Mikrofon, Alexa offline hangsegéd ZEPP OS + magyar nyelv
Amazfit GTR 3 Pro 66.990 Ft
1.45″ HD AMOLED kijelző Pulzus mérés Véroxigén mérés BioTracker 3.0 PPG PeakBeats mozgás algoritmus 5ATM vízállóság 150+ sportmód, 8 automatikus felismerés 12 napos akkumulátor Bluetooth 5.1 Wi-Fi 2.4 GHz Barometrikus magasság- és légnyomásmérés Lineáris motor GPS+GLONASS+GALILEO+BDS+QZSS Mikrofon + hangszóró (hívásfogadás) Alexa offline hangsegéd ZEPP OS + magyar nyelv
Szóval ennyi is lenne az Amazfit órák összehasonlítása, remélem mindenki megtalálja a neki valót. Az egyszerűtől a legbrutálisabb órákig, minden van az Amazfit kínálatában. De ez csak a hazai hivatalos viszonteladónál jelenleg is kapható termékei. A keleti piacon ennél több is elérhető, ami már szerintem is túl sok. De itthon is megtalálod a neked valót, ha csak sima okosóra kell, ott a BIP sorozat. Kicsit komolyabb, akkor a szögletes GTS és a kerek GTR sorozat. De ha csak egy olcsó fitnesz karkötő, akkor a Band. Minden igényt kielégítenek, mind tudásban és árban.
Mennyire volt hasznos ez a bejegyzés?
Kattintson egy csillagra az értékeléshez!
Átlagos értékelés / 5. Szavazatok száma:
Eddig nincs szavazat! Legyen Ön az első, aki értékeli ezt a bejegyzést.
Mivel hasznosnak találtad ezt a bejegyzést...
Kövess minket a közösségi médiában!
Sajnáljuk, hogy ez a bejegyzés nem volt hasznos az Ön számára!