- Hirdetés -
()

Gyűrűs napfogyatkozásról akkor beszélünk, amikor a Nap látszólagos mérete nagyobb, mint a Holdé. Ennek az az oka, hogy a Hold ilyenkor viszonylag távol jár a Földtől. A természeti jelenség alatt, még a napfogyatkozás csúcsán is látható a napkorong széle.




Laposföld elmélet solved… :mrgreen: Na komolyra fordítva a szót, Magyarországon utoljára ilyet nagyon régen láthattunk, az utóbbi időben 2008 és 2015-ben volt részleges teljes napfogyatkozás. A következő időpont 2075. július 13. gyűrűs és 2081. szeptember 3. teljes napfogyatkozás. 93 évesen nem valószínű, hogy ezt én már látni fogom… :cry: . De tagnap, azaz 2020. június 21-én gyűrűs napfogyatkozás volt megtekinthető Afrika, Délkelet-Európa, és Ázsia területén, nálunk csak nagyon részlegesen volt látható.

A szerencsések, akik láthatták és dokumentálhatták a nap gyűrűs fogyatkozását, a kínaiak és indiaiak voltak, mármint Xiaomi vonatkozásában. Fel is került a Weibo-ra számtalan a gyönyörű látványról, ezek közül válogattunk ki jobbnál jobbakat.

Nem csak képekben örökítették meg a Xiaomi rajongók az eseményt, hanem videó is készült róla bónuszként.

https://www.facebook.com/szabo.kornel.s/videos/3135518029820901/

Neked is vannak ilyen különleges képeid? Oszd meg velünk a Facebook oldalunkon vagy csoportunkban a cikk bejegyzése alatt!

Mennyire volt hasznos ez a bejegyzés?

Kattintson egy csillagra az értékeléshez!

Átlagos értékelés / 5. Szavazatok száma:

Eddig nincs szavazat! Legyen Ön az első, aki értékeli ezt a bejegyzést.

Mivel hasznosnak találtad ezt a bejegyzést...

Kövess minket a közösségi médiában!

Sajnáljuk, hogy ez a bejegyzés nem volt hasznos az Ön számára!

Javítsuk ezt a bejegyzést!

Mondja el, hogyan javíthatnánk ezt a bejegyzést?

- Hirdetés -