- Advertisement -
()

Egy tanulmány szerint az emberek megbízhatóbbnak találják azokat az arcokat, amelyeket a mesterséges intelligencia generált. 

A kutatás során a résztvevőknek 800 különböző arcról kellett eldönteniük, hogy igaziak vagy hamisak, továbbá arról is nyilatkozniuk kellett, hogy ránézésre mennyire találják megbízhatónak az illetőt. A LinkedIn megbízásából készült kutatás elkeserítő eredménnyel zárult: a válaszadók átlagosan mintegy 7,7%-kal megbízhatóbbnak ítélték a mesterséges intelligenciával generált arcokat az igazi emberekről készült képeknél.

The New Scientist report from szerint a három legmegbízhatóbbnak ítélt arc hamis volt, míg a legmegbízhatatlanabbak között négy volt valódi.

arcok mesterséges intelligencia
A négy legmegbízhatóbbnak (felül) és a négy legmegbízhatatlanabbnak ítélt arc.

A mesterséges intelligencia (MI) mindinkább befolyásolja az életünk számos területét, és a pozitív hatásai mellett már a negatívokat is érzékeljük. Az elmúlt években egyre nagyobb problémát jelentenek az MI által készült deepfake-anyagok, azaz a mesterségesen generált mozgóképek, amelyeket már a bűnözők is előszeretettel alkalmaznak csalás és megvesztegetés céljából.

How useful was this post?

Click on a star to rate!

Average rating / 5. Number of votes:

No votes so far! Be the first to rate this post.

Since you found this post useful...

Follow us on social media!

Sorry this post was not useful for you!

Fix this post!

Tell us, how can we improve this post?

- Advertisement -