- Hirdetés -
()

A NASA közlése szerint egy nagyjából 190 méter hosszú aszteroida halad el a Föld mellett január végén. 

A tudósok 190 méter hosszúra becsülik a 2017 XC62 kódszámú aszteroida méretét, amely az előzetes becslések szerint január 24-én kerül legközelebb a bolygónkhoz. Az űrkőzet a számítások szerint biztonságos távolságban, mintegy 7 millió kilométerre repül majd el, így igen csekély annak a valószínűsége, hogy a pályája keresztezné a Földét. Összehasonlításképpen, a Föld és a Hold távolsága megközelítőleg 384 ezer kilométer.

Ugyan az amerikai űrkutatási hivatal folyamatos figyelemmel kíséri a kisbolygók mozgását, még így is előfordulhat, hogy a felénk zúduló objektumok átcsúsznak a teleszkópok vizsgálati rendszerén (például azért, mert a Nap irányából közelítenek felénk), és így nem kerülnek bele a tudósok látókörébe. Ennek elkerülése érdekében a kutatók már hosszú évek óta dolgoznak egy módszeren, amellyel lehetséges volna egy veszélyes űrkőzet eltérítése.

A novemberben bejelentett DART (Double Asteroid Redirection Test) űrprogram célja, hogy kiderítsék egy Földről indított szerkezet képes-e eltéríteni egy aszteroidát, ami a világvégével fenyeget. Az ehhez szükséges űrszondát november 24-én a SpaceX Falcon 9-es rakétájával indította útnak a NASA, hogy az előzetes tervek szerint szeptember 26-án a Dimorphos nevű, körülbelül 160 méter átmérőjű meteornak ütköztessék.

Utoljára, 2013-ban az oroszországi Cseljabinszk fölött robbant fel egy aszteroida, a lökéshullám pedig akkora volt, hogy több mint ezren megsérültek, és komoly anyagi kár keletkezett.

Mennyire volt hasznos ez a bejegyzés?

Kattintson egy csillagra az értékeléshez!

Átlagos értékelés / 5. Szavazatok száma:

Eddig nincs szavazat! Legyen Ön az első, aki értékeli ezt a bejegyzést.

Mivel hasznosnak találtad ezt a bejegyzést...

Kövess minket a közösségi médiában!

Sajnáljuk, hogy ez a bejegyzés nem volt hasznos az Ön számára!

Javítsuk ezt a bejegyzést!

Mondja el, hogyan javíthatnánk ezt a bejegyzést?

- Hirdetés -