- Hirdetés -
()

Nem régiben írtunk róla, hogy az USA leköszönő elnöke, Donald Trump újabb 9 kínai céget vett fel a honvédelmi engedélyezési törvény alapján összeállított minősített szervezetek feketelistájára.




Bár az új elnök, Joe Biden nem vonta vissza elődje döntését, de “trónra” kerülése után rengeteg jogorvoslati és felülvizsgálati kérelmet nyújtottak be, melyek az előző vezetés idején született gazdasági döntések eltörlését, enyhítését, vagy legalább felülvizsgálatát kérik. A Xiaomi nem várta ki, míg az új elnök napirendre tűzi a cég által benyújtott kérelmet, azonnal pert indított a döntés ellen.

A Vállalat álláspontja szerint, a döntés, amellyel az Egyesült Államok Védelmi Minisztériuma és Pénzügyminisztérium, az NDAA alapján, a Vállalatot a „Kínai Kommunista Hadsereg Vállalataként” határozta meg, nem felel meg a tényeknek és megfosztotta a Vállalatot a törvényes jogorvoslat lehetőségétől. Véleményük szerint az USA döntése, illetve az odáig vezető folyamat alkotmányellenes, de legalábbis törvénytelen volt, a perben pedig Lloyd Austin védelmi minisztert és Janet Yellen pénzügyminisztert is alperesként nevezték meg, tehát a legfontosabb kormányhivatalokból kettőt is perbe fogtak.




A címben szereplő rövidítés, a GMS, sokak számára idegen lehet, így némi magyarázattal szolgálok. A Google Mobile Services a Google alkalmazásai, amelyek gyakran előre vannak telepítve Android-eszközökre. A GMS nem része az Android nyílt forráskódú projektjének (AOSP), ami azt jelenti, hogy egy Android- gyártónak licencet kell beszereznie a Google-tól ahhoz, hogy törvényesen előre telepítse a GMS-t egy Android-eszközön. Ezt a licencet a Google biztosítja licencdíj nélkül. Ám ez a szolgáltatás utólag is beszerezhető, telepíthető, legális és illegális formában. Régi Xiaomi rajongóknak ismerős lehet a GAPS kifejezés vagy a Kínából rendelt telefonokhoz a Google Installer.

Kínában a Google szolgáltatásai eddig is tiltva voltak, de fel lehetett telepíteni, ha valaki nagyon akarta, a Xiaomi alkalmazás áruházból letöltött Google Installer alkalmazással. A Xiaomi úgy döntött, hogy kínai MIUI 12.5 kiadással ezt a lehetőségtől is megfosztja a felhasználókat, ugyan is rendszer szinten tiltva lett a Google bármilyen alkalmazásának is a telepítése. Ahhoz, hogy egy kínai felhasználó mégis megtehesse, nyitni kell a bootloadert és utána custom rommal máris “élvezheti” az amerikai cég szolgáltatásait.

Kíváncsian várjuk, hogy fog alakulni a történet, figyelemmel kísérjük a fejleményeket és írni fogunk róla. Maradjatok velünk!

Mennyire volt hasznos ez a bejegyzés?

Kattintson egy csillagra az értékeléshez!

Átlagos értékelés / 5. Szavazatok száma:

Eddig nincs szavazat! Legyen Ön az első, aki értékeli ezt a bejegyzést.

Mivel hasznosnak találtad ezt a bejegyzést...

Kövess minket a közösségi médiában!

Sajnáljuk, hogy ez a bejegyzés nem volt hasznos az Ön számára!

Javítsuk ezt a bejegyzést!

Mondja el, hogyan javíthatnánk ezt a bejegyzést?

- Hirdetés -