- Hirdetés -
()

A közelmúltban a China Intellectual Property News által közzétett “Notice of Acceptance of Administrative Rulings on Major Patent Infringement Disputes” című közleményből kiderült, hogy a Huawei hivatalosan benyújtotta a Xiaomi elleni szabadalomsértési vitában hozott közigazgatási határozatot.

A Huawei és a Xiaomi szabadalmi harcot vív ismét

A vitatott módszer az “ACK/NACK információ visszacsatolásának módszere a hordozó aggregáció, bázisállomások és felhasználói eszközök során” és “Módszer és terminál panorámaképek kinyerésére” valamint “Módszer és mobil terminál a képernyő zárolására”.

Ezek közül az első kettő az alapvető fontosságú szabadalmakból eredő jogviták, az utóbbi kettő pedig nem az alapvető fontosságú szabadalmakból eredő jogviták. Ez az ügy példaértékű szabadalmi népszerűsítés mind a külföldi cégek, mind a hazai növekvő cégek számára.

A Xiaomi több szabályozási mechanizmusra törekszik

Ami ezt a szabadalmi vitát illeti, Li Hongjiang, a pekingi Guantao Zhongmao Ügyvédi Iroda ügyvezető partnere és a Szellemi Tulajdonjogi Gyakorlati Bizottság igazgatója úgy véli, hogy ez a szabadalmi pereskedés a távközlési iparágban a verseny normális része. A mobilkommunikációs ágazatban az összekapcsolás és a kölcsönös kompatibilitás műszaki jellemzői miatt számos nemzetközi szabványügyi szervezet számos műszaki szabvány kidolgozását támogatta az ismétlődő kutatás-fejlesztés és az interoperabilitás akadályainak csökkentése érdekében, de a szabadalmi technológia szabványfejlesztési folyamatba történő bevezetése miatt a műszaki szabványok és a szabadalmak összekapcsolása számos szabványhoz kapcsolódó szabadalmat eredményezett.

E század eleje óta az olyan nemzetközi óriások, mint az Apple, a Samsung, a Qualcomm és az Ericsson mindannyian peres offenzívákat és védekezéseket indítottak a szabadalmak segítségével, hogy segítsék a piaci versenyt. Az ügyben érintett négy szabadalom közül kettő szabványos szabadalom.



A Huawei közigazgatási döntését követően a Xiaomi jelentkezett elsőként válaszul, és közölte, hogy a két fél aktívan tárgyal a szabadalmi licencelésről. “Kína szellemi tulajdonvédelmi rendszere változatos rendezési mechanizmusokat biztosít, beleértve a közigazgatási és bírósági közvetítést. Iparági gyakorlat, hogy a licencelési kérdéseket harmadik fél közvetítő mechanizmusán keresztül oldják meg. Mind a Huawei, mind a Xiaomi úgy véli, hogy a szellemi tulajdonjogi licencelés és az együttműködés elősegíti a szabadalmi licencelés és az együttműködés megvalósulását. Az innováció és a közérdek előmozdítását, és a közvetítést hatékony csatornának tekintik az engedélyezés elérésének elősegítésére. Mindkét fél arra törekszik, hogy a különböző közvetítői mechanizmusok segítségével segítse őket a megállapodás elérésében, miközben továbbra is aktívan tárgyal.”

Az ügy végül rendeződhet

“A szabadalombitorlási perek ciklusa hosszú. A különböző joghatóságokban különböző szabadalmak és különböző jogi eszközökkel támadnak és védekeznek. A hírközlési ágazatban a szabadalmi perekben részt vevő felek többsége végül egyezségre jut, és a peres segítségnyújtás révén versenyképes összképet ér el.” – mondta Li Hongjiang.

Wang Zhenkun úgy véli, hogy pozitív jel lenne, ha a Huawei és a Xiaomi közötti szabadalmi vitát az Állami Szellemi Tulajdonjogi Hivatal közvetítői mechanizmusa révén sikerülne rendezni. A végeredménynek annak kellene lennie, hogy a két fél közvetítés keretében megállapodásra jut, és a Xiaomi ésszerű díjat fizet a szabadalmaztatott technológia használatáért.

Mennyire volt hasznos ez a bejegyzés?

Kattintson egy csillagra az értékeléshez!

Átlagos értékelés / 5. Szavazatok száma:

Eddig nincs szavazat! Legyen Ön az első, aki értékeli ezt a bejegyzést.

Mivel hasznosnak találtad ezt a bejegyzést...

Kövess minket a közösségi médiában!

Sajnáljuk, hogy ez a bejegyzés nem volt hasznos az Ön számára!

Javítsuk ezt a bejegyzést!

Mondja el, hogyan javíthatnánk ezt a bejegyzést?

- Hirdetés -