- Hirdetés -
()

Akárki akármit mond, a Xiaomi Redmi 5A HATALMAS csalódás. Hatalmas pozitív csalódás. :D Utóbbi időben telefonok amik megfordultak a kezemben, Mi6, Mi Note 3, Mi Mix 2, Mi5s, Mi4c, Mi3, mind mind a csúcskategóriát képviselik. Igaz nekem volt MTK procis Redmi Note 3 a mindennapos használatra, a nagy képernyője miatt kellemes volt játékra és médiára, de sebességben már lassan nem volt elegendő, így váltottam Mi sorozatra. A sima Redmi sorozat mint tudjuk a középmezőnyt erősítik, használható sok mindenre, de mindenre már annyira nem, mint egy Mi szériát.

Az első benyomások

Nos. A Xiaomi Redmi 5A tesztnek úgy indultam, hogy egy egyszerű, kis, olcsó telefont kell kipróbálnom. Ennek ellenére meglepően fürge, normál használat mellet sem vettem észre nagyobb akadást, gondolkodást. Jó nem egy erőmű, elsőre mikor tisztán megkapja az ember, gond nélkül mennek a dolgok. De aztán szépen elkezdi belakni, pláne olyan mint én, akinek szükséges minden kommunikációs platformra, kiegészítőkre, alkalmazásokra. Egy idő után már nem volt elegendő a Snapdragon 425. Elődjéhez – Redmi 4A – képest nem sok változást hozott, mondhatni csak ráncfelvarrást kapott és még az akkumulátorból is faragtak le 3.000 mAh-ra. Fussunk neki a külsőségeknek!

A Xiaomi Redmi 5A telefont a megszokott narancs karton dobozban kapjuk, mit az utóbbi időben minden Redmit és majd a jövőben is. A Színes külcsín marad a Mi széria privilégiuma. A doboz hátulján meglepően kevés a tikláb-házikó (semennyi), leginkább az angol nyelv uralkodik rajta, mivel bizony, ez már Global verzió.

Global verzió?

A Global verziót eleve előre telepített Global stabil rendszerrel kapjuk, hogy ne kelljen a heti és néha hibás frissítéssel bajlódnia az új beszállóknak. De ez nem azt jelenti, hogy a stabil ág minden hibától mentes, de ezt próbálják mindig időben javítani. A stabil verzió nagyjából 2-3 havonta frissül, amikor a heti fejlesztői funkciók stabilan és hiba mentesen működnek, akkor átemelik és így lesz belőle stabil rendszer.

Xiaomi Redmi 5A Unboxing

A dobozt kinyitva nem meglepően a telefont találjuk benne, rajta az a fenejó gyári fóliával. Már beszéltem olyan emberrel, aki hallotta, hogy valaki ezt rajtahagyja… :) Első és legfontosabb, hogy erre a kis aranyos telcsire rápattintsunk egy üvegfóliát, megérdemli! A doboz további tartalma semmi újdonságot nem rejt, Global verzió révén európai töltőt kapunk hozzá jó minőségű USB kábellel.

Xiaomi Redmi 5A töltő

A töltő nem gyorstöltő, mivel a telefon nem támogatja, noha a Qualcomm oldalán a Snapdragon 425 támogatja a Quick Charge 2.0-át. A töltő maximum 1A-t tud leadni, így érdemes éjjel töltőre rakni, hogy akár 2 napig is bírja egy töltéssel. Játék/Facebook/Youtube megszállottaknak nem fog tartani egy napig sem…

Végre a jó öreg Redmi fíling kerített hatalmába, mikor elkezdtem vele játszani, hisz a telefon hangszórója a készülék hátulján kap helyet, mint a többinél a családban. Ellenben a Mi széria alsó hangszórójával nagyon nem vagyok kibékülve, ha egy Redmit tartasz a kezedben a markod visszaveri a hangot és olyan mintha a telefonból szólna, középről egy monó hang. Mi sorozatnál meg valamelyik oldalról, nem beszélve a gyenge sztereó hatást, amit a felső hangszóró próbál javítani.

A Xiaomi Redmi 5A tanulva az elődöktől a hangszóró alatt kapott egy kis bütyköt, hogy az asztalra letéve se veszítse el a hangját, de puha felületen, mintha dobozból szólna. A kamera a megszokott helyen, a bal felső sarokban kapott helyet és a LED vaku, ami csak egy színben villan, bal oldalra lett rakva mint az elődjénél. Csodálatos érzés, mikor fényképezésnél belelóg az ujjunk és frankón beégeti a kép szélét…

Alsó szekció

Letisztult, semmi felesleges lyuk az alján, mint a sokakat megtévesztő Mi sorozatnál, egy Micro USB aljzat és a beszédmikrofon található a telefon alján. A teteje már érdekesebb, a 3,5mm Jack fülhallgató aljzat mellett középen egy infra adó található, igen ez helyettesíti a távirányítót akár.

Remélem most nem mondok újdonságot, vagy nem adok gonosz tippet, de egy műszaki boltban mókás dolgokat csinálhatunk vele! :D A másodlagos mikrofon sem hiányozhat, ami telefonálás közben zajszűrőként viselkedik, ami jól jön zajos környezetben. Viszont az egyik legbosszantóbb dolog, amikor videózni akarunk és felvenni kedvenc koncertünket, vagy a gyerekek önfeledt sikoltozásait, ez a kis gonoszság azt is megszűri és egy érthetetlen, vagy nagyon rossz hangminőségű felvétellel találkozhatunk ha visszanézzük. Hahó fejlesztők! Egy kapcsolót kérünk a Kamera appba!!!

A SIM és az SD kártya nem egy tálcában van, hanem külön. Vagyis a két SIM két külön tálcára van osztva és az SD kártya a SIM1 mellett foglal helyet. Ezért egy nagy piros pont. 16GB belső tárhely mellé kell is a bővítési lehetőség (max. 128GB) és még hekkelni sem kell a kártyákat, ha mind a hármat szeretnénk egyszerre használni!

Xiaomi Redmi 5A

Sajnos a fizikai gombok, mint az olcsó Redmi típusoknál, itt sem kapott háttér világítást, ne is keressétek a menüben!

A kijelzőről

A Xiaomi Redmi 5A képernyője jól tükrözi az árát. A csúcs kategórával összevetve a színek halványak és élettelenek, bár a felbontása a képernyő méretéhez elég, élesek a kontúrok. Más Redmi szériával összehasonlítva nem érezhető semmilyen különbség, valóban azt kapjuk, amit kifizettünk. De! Aki nem a 100e+ telefonokon nőtt fel, annak elsőre is csodálatos lesz, nem kell félni, minden igényt ki fog elégíteni! A képeket kinagyítva jól láthatóak a pixel sorok, de megnyugtatlak, ezt szabad szemmel nem látod, csak a fényképezéshez használt Mi5s adja így vissza.

A teszt telefont a xiaomishop szolgáltatta, abból is a kisebb verziót, a 2/16-ost. Itt megjegyezném, hogy ha Xiaomi értékesítéssel is foglalkozol és szeretnéd viszont látni a készüléked és üzleted egy remek teszt cikkben, ne habozz megkeresni minket a hello@helloxiaomi.hu emailcímen!

Belső értékek

Akkor lássuk mit is tud valójában a kicsike, térjünk rá a belsőre:

Kijelző5″ (12,7 cm), kapacitív HD IPS, 1280 x 720 pixel, 16 millió szín, olvasó mód
ProcesszorQualcomm® Snapdragon™ 425 Quad-Core 64 bit 1.4 GHz
GrafikaAdreno 308 (500 MHz)
SIMDupla SIM (Dupla készenlét), 2 db nano SIM + 1 db MicroSD két tálcán
Frekvencia2G GSM: 850/900/1800/1900MHz
3G WCDMA: 850/900/1900/2100MHz
4G FDD LTE: 2100/1800/1700/850/2600/900/800MHz (B1/B3/B4/B5/B7/B8/B20)
Operációs rendszerAndroid 7.1.2 Nougat, MIUI9 magyar nyelv támogatással
Külső memóriaMicroSD max. 128 GB-ig (a 1 SIM kártya mellett)
RAM2 GB
Tárhely16 GB
GPSGPS+GLONASS, BeiDou, A-GPS támogatás
Bluetoothv4.1, HID
WiFi802.11 b/g/n 2.4 GHz, WiFi hotspot, WiFi direct, WiFi Display
Hátsó kamera13 megapixel, PDAF autofókusz, LED vaku, f2.2 apertúra, 5 tagú lencse, HDR, Panoráma, sorozatfelvétel, arcfelismerés, valós idejű szűrők, FullHD 1080p / HD 720p @ 30fps videó felvétel
Előlapi kamera5 megapixeles, CMOS f2.0, arcfelismerés, selfie-visszaszámláló
SzenzorokFényérzékelő, közelségérzékelő, gyorsulásérzékelő, infra
FM rádióVan, csak fülhallgató csatlakoztatással
Fülhallgató:3.5mm sztereó jack
USBMicroUSB 2.0
AkkumulátorLithium-Ion 3.000 mAh, beépített
Töltés: 5V/1A
Kb. 8 nap készenléti idő
Méret140,4 x 70.1 x 8,35 mm
Súly137 gramm

 

A kijelzőről esett szó, a prociról is, lássuk a grafikai teljesítményt. Csak a vicc kedvéért megnéztem az Antutu tesztet. Le is futott, már ez jó jel, de úgy akadt szegény, nagyon megdolgozott azért a pár pontért. Na de lássuk be ez nem egy erőmű.

Játszunk picit?

Azt írja Amazing(Elképesztő)… :D Bár az Antutu mindenre ezt írja ki, hogy néznék ki, ha azt írná ki: hát elmegy. Nem az Antutu betyároknak való telefon! Ezzel nem villoghatsz az isiben! De majd a végén kitérünk a felhasználási javaslatokra. Itt nem állt meg a tudomány, fel is pattintottam Play áruházból – mivel Global, alapból van rajta – a Real Racing 3 játékot. Neeeem aprózzuk el, legyen egy igazán durva 3D verseny, lássuk hogy eszi meg a Redmi 5A! Hát így:

Bocs a bénázásért! :D Szerintem megállja a helyét, ezért is lett belőle pozitív csalódás. A videóban ráadásul látszik is, hogy nem szűz telefonon lett futtatva, épp egy email jött a Magyar MIUI fórumról. Engem ez meggyőzött! Snapi 425, Andreno 308 ide vagy oda, ez jól megy.

B20! Mondom BÉÉÉÉHÚÚÚÚSZ van benne, így hazánkban minden frekvencián fogja a 4G/LTE mobilnetet, legyél bármilyen előfizető, 800MHz elérhető lesz számodra. BT és a GPS megy, ahogy kell, viszont a WiFi csak 2,4GHz-es, így az 5GHz előnyeit nem tudjuk kihasználni.

Akkumulátor

Az akkumulátor. Na itt nem kaptam szikrát. Komolyan fel kellett áldozni az aksi kapacitást az árért és a méretért? A Redmi 4A 3.120 mAh, míg a Redmi 5A 3.000 mAh. Jó, oké, nem nagy csökkenés, de azért na. A ház nagyon kicsivel lett kisebb, az elődhöz képest, viszont az ára 1.000 indiai rúpiával lett karcsúbb, ami forintba átszámolva 4.000 Ft. Igen, ez is, mint a Redmi 4A Indiába lett szánva, ott a legalacsonyabb a vásárlóerő a komolyabb és drágább készülékekhez.

Kamera

A kamera. Ejj mindig az a kamera. Ne felejtsük el a telefon árát! 30.000 Ft körül már a megkapjuk (erre is kitérünk a végén) itthon és ezért senki ne várjon egy csúcskategóriás fényképezőgépet. Egyszerű mint a faék, de teszi a dolgát. Lehet használni és jó képeket lőni vele ésszel! Bár a tesztjeinkben sosem erőltetem a fúdejólbeállítottjófénnyelmegvilágítottgiccskép teszteket. A való életben és szituációban próbálom bemutatni, hogy mit is tud. Lássunk hát pár képet és videót!

Csak a szokásos. Nappal, jó fények mellett semmi kivetni valót nem vélek felfedezni a képeken, fészbúkra, vagy más közösségi platformra nyugodtan kattintgathatunk vele, beltéren lámpafénynél is elmegy ha a HDR be van kapcsolva. Vakuja max 3 méter, de inkább menjünk közel a tárgyhoz, mint sem messziről készült képet később nagyítani akarnánk. Ne tegyük. Videó felvétel nappal teljesen átlagos, éjjel viszont hogy is fogalmazzak szépen, ne erőltessük! Talán ilyen minőséggel 8 éve találkoztam. Íme:

Ugyan ez egy Mi5s telefonnal így néz ki:

Igen a feldolgozási teljesítmény itt ütközik ki legjobban. De mint mondtam, ez egy 30.000 forintos telefon, nem 60-100e!!!

Viszont a fejlesztőknek jár a pacsi, a telefont igaz nem a legfrissebb stabil MIUI rendszerrel kapjuk, de elsőre frissült a legújabb stabil MIUI9-re, Android 7.1.2 alappal.

Miről nem esett még szó? Azt hiszem kiveséztem kellőképpen, ha mégis lenne kérdésed a Xiaomi Redmi 5A készülékkel kapcsolatban, a facebook oldalunkon állok rendelkezésetekre!

Megéri a Xiaomi Redmi 5A?

Jöjjön a végszó. Szerintem nagyon jó vétel! Na de kinek? Antutu harcosoknak nem, játékosoknak sem annyira, fénykép mániásoknak nem… egyszerűen azoknak a felhasználóknak lesz jó ez a kis telefon, akik telefont szeretnének és nem egy gigamega erőművet, telefonálni szeretnének – mert ugye van ilyen funkciós is benne -, mellé egy kis kapcsolattartás és unalom űzés. Azoknak lesz jó, akik nem egész nap rajta lógnak, munkaeszköz, vagy olyannak aki nem ért a csúcs technikához vagy nem is érdekli. Másodiknak a nagyképernyős mellé, gyereknek, hogy a szülő bármikor elérje. Bár gyerek meg játszani akar, 50 játékkal és mellette zenét hallgatni, meg csetelni, meg… nekik akkor nem.

Vásárlás előtt mindig mérlegeljünk, hogy elég lesz e ez a tudás. Ne az ár döntsön és csak csalódjunk, mert 70 app nem fut simán egyszerre. De ha már a Xiaomi Redmi 5A mellett döntesz, nézz szét rendesen, kerüld az ismeretlen boltokat, próbáld meg itthon beszerezni, valós üzletekből. Külföldi beszerzést nem ajánlom, az a pár, tényleg pár ezer forint döntse el, hogy magyar garancia mellett, vagy a biztos plusz kiadás mellett döntesz.

Mennyire volt hasznos ez a bejegyzés?

Kattintson egy csillagra az értékeléshez!

Átlagos értékelés / 5. Szavazatok száma:

Eddig nincs szavazat! Legyen Ön az első, aki értékeli ezt a bejegyzést.

Mivel hasznosnak találtad ezt a bejegyzést...

Kövess minket a közösségi médiában!

Sajnáljuk, hogy ez a bejegyzés nem volt hasznos az Ön számára!

Javítsuk ezt a bejegyzést!

Mondja el, hogyan javíthatnánk ezt a bejegyzést?

- Hirdetés -